Ballina Etiketimet Rexhep Meidani

Etiketim: Rexhep Meidani

Kriza politike dhe institucionale, Meta takon ish-presidentin Meidani

Kreu i shtetit ka nisur sot takime faktorët politikë në vend dhe personalitete për të diskutuar për krizën politike dhe kushtetuese në të cilën...

Luan Rama: Një urim zemre, për Profesor Rexhep Meidanin

Nga Luan Rama* Sot Profesor Rexhep Meidani bën 75 vjet. Ditëlindja e këtij burri fisnik, më jep mundësinë ta uroj me gjithë zemër: Gëzuar dhe jetë...

Ish-Presidenti, Bamir Topi promovon librin, “NOCTURN” (Kur arsyeja errësohet nga pushteti)

Ish-kreu i shtetit vjen me një rrëfim personal dhe politik në librin “NOKTURN” (Kur arsyeja errësohet nga pushteti) Ish-presidenti dhe politikani i njohur, Bamir Topi...

Kriza politike, Ish-Presidenti Meidani: Zgjidhja është në tavolinë. Palët duhet të...

Ish-Presidenti i Republikës Rexhep Meidani ka folur rreth krizës aktuale politike që po kalon Shqipëria. Meidani tha se vendimi i opozitës për të djegur...

“Lleshi”, Nazarko rrëfen: Si Meidani ia ktheu Nanos kandidaturat e 8...

Në cilësinë e Këshilltarit të ish-Presidentit Rexhep Meidani, Mentor Nazarko i ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili në Top Channel tregoi një...

Kufijtë, delegacioni nga Kosova takim me ish-presidentin Mejdani

Ish-presidenti Rexhep Mejdani priti në një takim kryetarin e Kuvendit të Kosovës z. Kadri Veseli dhe zëvendës kryeministrat Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi. Gjatë takimit...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...