E hënë, Qershor 24, 2019
Ballina Etiketimet Revista

Etiketim: revista

U botua numri i pestë i “Akademisë”

Numri i pestë i revistës për kulturë, gjuhë dhe media, “Akademia”, i më të madhes revistë kulturore në Kosovë, ka dalë nga shtypi këtë...

10 universitetet me imazhin më të mirë në botë

Revista britanike “Times Higher Education”, e cila boton një renditje vjetore të universiteteve globale, ka publikuar së fundmi 10 universitet me reputacionin më të...

Dua Lipa “joshëse” në revistën “Grazia”: Jam ylli i momentit… (FOTO)

22-vjeçarja, Dua Lipa pak ditë më parë kaloi në një nivel tjetër, tashmë si artistja e parë femër që kryeson klasifikimin britanik që nga...

Revista e njohur mahnitet me stilin e Dua Lipës

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka pozuar për revistën “Allure”, e cila ka lavdëruar stilin e këngëtares që po bën famë në...

Gola dhe kallashë: Altin Dardha dhe bluza e Afrim Toles

Nga Sokol Balla* 70 vjet më parë Shqipëria do të futej në nëj fushë futbolli për herë të parë me kombëtaren e saj kuq e...

Motrat Kardashian në revistën e “kulturës bashkëkohore”

Kim dhe Khloe Kardashian janë fotografuar për revistën bi-vjetore gjermane “Yeezy Season”. Kjo e fundit është një revistë e “kulturës bashkëkohore”. Motrat e famshme shihen...

Artikulli i revistës gjermane për aktorin shqiptar: Shumë seksi!

Nik Xhelilaj po konfirmohet gjithnjë e më shumë si aktor në tregun ndërkombëtar të kinematografisë. Pas sukseseve të njëpasnjëshme në Turqi, me pjesëmarrjen e...

Gafa e revistës “Newsweek”, në kopertinë në vend të Trump është...

Donald Trump fitoi zgjedhjet dhe u bë presidenti 45-të i SHBA-ve. Por ka nga ata që e kanë ngatërruar këtë fakt. Revista amerikane Newsweek një...

Vipave ju shkatërrua pamja edhe pse përdorën “Photoshop”­(FOTO)

Personat e famshëm, paraqesin në kopertinat e revistave, jo veten pasi fotove i nënshtrohen ndërhyrjeve me “Photoshop”. Ndodh që gabimet e “Photoshop”­it të jenë edhe...

Vapa bën të sajën, modelja nudo mbi kalë (FOTO)

Emily Ratajowski mbetet ende një nga femrat më të kërkuara në industrinë e modës dhe sa herë që 25-vjeçarja publikon foto, interesi është më...

EDITORIAL

Fushata e PS në kisha është e dënueshme. Reagon ashpër Kisha Ortodokse

Fushata e PS për zgjedhjet e 30 qershorit jo vetëm nuk është e ligjshme dhe kushtetuese. por...

FORUM

Radio gjermane DW: Luftë dhe paqe e llojit Trump

Nga DW/ Çfarë strategjie po ndjek Donald Trump në Lindjen e Afërt dhe të Mesme? Me agresivitetin e...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan” po destabilizon Shqipërinë

PROF. DR. KASTRIOT ISLAMI  Dy pyetje shtrohen këto ditë në tavolinat e bisedave mes shqiptarëve: i) kush e mbështet...