E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Reshjet e shiut

Etiketim: Reshjet e shiut

Çmendet moti/ Ja çfarë ndodh me kohën ditët në vijim

Gjatë orëve të pasdites reshjet e shiut do të pushtojnë pjesën më të madhe të territorit. Por ekspertët parashikojnë që në disa, sidomos në zonat...

A do të bjerë më shi? Ja çfarë thotë parashikimi i...

Me uljen e ndjeshme të temperaturave, u rikthyen edhe reshjet e shiut. Sipas Meteoalb, pjesa e parë e ditës karakterizohet nga vranësira të dendura...

Reshjet e shiut, rrëshqitje gurësh në aksin Tiranë-Bulqizë

Moti i keq me reshje shiu që ka përfshirë vendin ka shkaktuar rrëshqitje gurësh në aksin rrugor Tiranë-Bulqizë, në afërsi të Shkopetit. Mësohet se rruga...

Shiu dhe stuhitë sjellin dy aksidente në Tiranë

Për shkak të reshjeve të shumta, dy aksidente janë regjistruar këtë të martë në rrugën e Rinasit në Tiranë. Njëri nga aksidentet ndodhi në Bërxull,...

Finalja e Botërorit, vetëm Putin në çadër, të tjerët në shi

Pas minutave shtesë, arbitri argjentinas Nestor Pitana, vërshëlleu, duke sinjalizuar kështu përfundimin e finales së Kampionatit Botëror të futbollit. Franca fitoi ndaj Kroacisë me rezultatin...

Këtë vit mungon vera përvëlusuese, vijojnë reshjet e shiut

Si rrallë herë dy muajt e konsideruar më të nxehtë për vendin tonë, korriku dhe gushti do të kenë këtë vit temperature nën 40...

Vera do të vonohet edhe ca… reshjet e shiut vijojnë edhe...

Edhe pse jemi në përfundim të muajit maj, sërish stina e nxehtë e verës do të qëndrojë larg sepse reshjet e shiut do të...

Klos, në një dhomë jetojnë 12 vetë

Janë 12 persona që jetojnë në një dhomë 16 metra katror. Reshjet e shiut të javës së kaluar i shembën shtëpinë familjes Aliaj në në...

Reshjet e shiut përmbytin Durrësin, vështirësohet qarkullimi (Video)

Janë dashur vetëm disa minuta shi që qyteti i Durrësit të përmbytet dhe rrugët të bëhen të pakalueshme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për “BalkanWeb’ se...

Fier, reshjet e shiut përmbytin pompat e ujit të pijshëm

Nga reshjet  e dendura të rëna gjatë orëve të fundit ka përmbytje të tokave bujqësore  në disa Njësi Administrative  në Fier. Nga prefektura  bëhet...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...