E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Republikës

Etiketim: Republikës

Denoncimi i Nishanit: Dy, tre zonja kanë marrë 4 në provimin...

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani tha se në Gjykatën Kushtetuese po tentohet të emërohen anëtarë që nuk kanë marrë shkollën e magjistraturës. Nishani tha se...

Anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi betohet para Presidentit...

Në Institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuese të vendeve të Bashkimit Europian dhe...

Presidenti Meta takon kryetarin e Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kryetarin e Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj. Duke i uruar suksese gjatë mandatit në krye...

Dashuria për malet, Meta rrëfen objektivin: Do ngjis majën më të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë të dhënë sot për emisionin “Kojshia Shoë” të gazetarit Sadri Imeri në RTV21 ka dhënë sot...

Presidenti kthen ligjin e Ramës që lejon ndërtimet pa miratimin e...

Presidentit të Republikës, Ilir Meta i ka rikthyer në Kuvend një tjetër ligj Qeverisë “Rama”. Në dekretin e kreut të shtetit të publikuar sot,...

Meta para protestës: Ju lutem sa më pak zhurmë, KQZ po...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar me një status në “Facebook” pak minuta para nisjes së protestës së opozitës dhe një orë pasi...

Meta dekoron drejtuesit e organizatës “People to People International”

Në një ceremoni solemne, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën e lartë “Nënë Tereza” Presidenten e organizatës ndërkombëtare “People to People...

Presidenti Meta më yllin e kuqezinjve në Paris

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet sot në Paris me ftesë të Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron, ku do të marrë pjesë në...

Presidenti Meta në Turqi për përurimin e aeroportit të ri të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbërriti sot në Stamboll, me ftesë të veçantë nga Presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep Taip Erdogan për të...

Ceremoni solemne në Pallatin e Brigadave për Princin e Monakos

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”, në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Princin e Monakos,...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...