E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Reme Lala

Etiketim: Reme Lala

Berisha i drejtohet Lalës: Muharrem Ramës babai yt ia ka bërë...

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në Kuvend iu drejtua deputetes së Dibrës Reme Lala duke i thënë se ka shumë respekt për...

Reme Lala-Bashës: Ke kërkuar takim me babain tim, do t’i them...

Deputetja e Qarkut të Dibrës, Reme Lala, nga foltorja e Kuvendit, tha se kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar dhe i ka kërkuar...

Ju bashkua PS-së, por Reme Lala bëhet ”opozitare” (FOTO)

Deputetja e PDIU-së, Reme Lala deklaroi pak ditë më parë se i bashkohet PS-së, por në votimet e seancës së djeshme për projektligjin për...

Diplomohet deputetja: ”Ëndrra të mëdha për të ardhmen” (FOTO)

Në zgjedhjet e 25 qershorit 2017, në listat për deputet partitë politike i dhanë hapësirë moshave të reja. Njëra prej tyre është Reme Lala,...

Shkrihet PDIU në Parlament. Dy deputetet i bashkohen Ramës

Edi Rama merr edhe dy deputetë, pa zgjedhje parlamentare. Tashmë numri i deputetëve të PS-së shkon në 76. Deputetja e Dibrës, Reme Lala nga...

Deputetja në panik nga era, paparaci i kap…(FOTO)

Ajo është një nga deputetet më të reja të kuvendit, e ardhur pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Po flasin për deputeten e PDIU-së, Reme Lala,...

Zbulohet historia e dashurisë, kush është djali që i ka rrëmbyer...

Vetëm dy muaj pasi siguroi mandatin si deputete në zonën e saj në Dibër, Rema Lala, deputetja e re e PDIU-së, zyrtarizoi në fejesë...

“Shkoni në Dibër të merrni vesh të vërtetën”, ja ç’thotë deputetja...

PDIU e ndihmoi PS të marrë drejtimin e Bashkisë së Dibrës në zgjedhjet e pjesshme që u zhvilluan atje. Mirëpo, me vënien e të...

Deputetja e PDIU thirrje Ramës: Kontrolloni kryebashkiakun e Dibrës

Deputetja e Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Reme Lala i ka kërkuar kryeministrit Rama në Kuvend, të kontrollojë për shkelje kryebashkiakun socialit të...

Balla i ”prish mendjen” deputetes së re të PDIU

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është fotografuar duke biseduar me deputeten e PDIU-së, Reme Lala në seancën e sotme parlamentare, ku...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një rregjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...