E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Rekord

Etiketim: rekord

“Pokeri” ndaj Islandës ishte historik për kombëtaren tonë

Shqipëria dje në mbrëmje mori një fitore historike 4-2 ndaj Islandës. Që prej themelimit të FSHF-së dhe ndeshjes së parë zyrtare të vlefshme për...

Rekord, 45.9 gradë Celsius në Francë

45.9 gradë Celcius arriti termometri të premten në Francë, nivel rekord që kaloi edhe atë të vitit 2003, të nxehtin e tmerrshëm që shkaktoi...

La Liga rekord në merkato, deri tani ka shpenzuar 808 mln...

Është vetëm muaji i parë, por shpenzimet në merkaton e verës shkojnë lumë. Rekordin mes ligave më të rëndësishme të Europës e mban ajo...

E BUJSHME/ Reali ofron një shifër rekord për Hazard, akordi shumë...

Eden Hazard mund të jetë goditja e parë e madhe e Realit të Madridit në sezonin e ri. Nga Londra vijnë informacione të sigurta...

VIDEO/ 33 metra flokë, Asha Mandela është gruaja e rekordeve botërore

Prej 10 vitesh, Asha Mandela mori Rekordin Botëror të Guinness për rastat (model flokësh të cilat lahen por nuk krihen)  më të gjata në...

Nuk shënon prej 5 ndeshjesh, por Piatek mund të thyejë një...

Krzysztof Piatek prej 5 ndeshjesh nuk ka arritur që të gjejë rrugën e rrjetës. Këtë fundjavë ndaj Frosinones, polaku i Milan duhet të tentojë...

Papunësi rekord në SHBA! Zbret në 3.6%, niveli më i ulët...

Norma e papunësisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka rënë pranë 3.6% gjatë Prillit, që është edhe niveli më i ulët në gjysmë...

Juventus vendos rekord para ndeshjes ndaj Atleticos, fiton një shifër të...

Juventus sonte në mbrëmje do të luajë ndeshjen e 201 në impiantin “Allianz Arena”, në një duel special, pasi bardhezinjtë synojnë që të përmbysin...

Kursimet e shqiptarëve në euro arrijnë rekord, ja sa është shuma

Euro është një monedhë mjaft e preferuar e kursimtarëve shqiptarë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë, që raportohen në monedhën përkatëse, bëjnë të ditur...

Rekord, Suarez futet në Historinë e Barcelonës

Barcelona fitoi mbrëmë kundër Leganes me rezultatin 3-1 ku një ndër autorët e 3 golave ishte edhe Luis Suarez. Uruguaini me goli e shënuar mbrëmë...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com