E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Regjisori

Etiketim: regjisori

Eduart Grishaj: Ju zbuloj ambicien e “Gjyshes” dhe projektet e radhës...

Shfaqet sonte premiera e "Gjyshes", regjisori dhe skenaristi i njohur rrëfen për gazetën "Koha Jonë" frymëzimin që e nxiti të realizonte filmin me metrazh...

Teatri, regjisori Budina shpërthen ndaj pushtetarëve: Kriminelë!

Regjisori Edmond Budina ka folur me tone të ashpra në emisionin “Kjo Javë”, të gazetares Nisida Tufa, në Neës24, lidhur me ngjarjet e fundit...

“Keni vendosur të na vdisni brenda”, Budina tregon prapaskenat e djeshme...

I ftuar në studio ditën e sotme ka qënë regjisori Robert Budina, i cili ka folur për përplasjen e djeshme të ndodhur në sheshin...

Regjisori Budina: As policia e Ramiz Alisë s’më ka tërhequr zvarrë...

Regjisori Edmond Budina, i pranishën në protestën e artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, tregon si është tërhequr zvarrë nga Policia e Shtetit, ndërsa...

Shpërthen regjisori i famshëm: Cher ka trishtim në sy dhe nuk...

Regjisori Peter Bogdanovich shpërthen në akuza nda aftësive aktoriale të Cher dhe thotë se ‘ajo nuk i beson askujt, e në veccanti meshkujt’. 79 vjeccari...

Shkelet ligji për Teatrin, regjisori Çipi: Ministrja Margariti, vegël e Ramës

Prej datës 13 nëntor 2018 ka skaduar afati për ngritjen e grupit të punës mbi ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Regjisori, Kastriot Çipi, shprehet...

Laert Vasili: Arvanitasit në Greqi luftuan kundër shqiptarëve myslimanë

Regjisori Laert Vasili i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se arvanitasit në Greqi në vitin 1821, kanë luftuar kundër myslimanëve shqiptarë. Vasili:...

“Teatri”, Budina: Rama nuk ka për të fituar, ja me sa...

"Shqiptarët do ta vënë kryeministrin Rama përballë vetes së tij, përballë çmendurisë, sepse ashtu është ai realisht’, kështu u shpreh regjisori, Robert Budina, në...

“Teatri drejt shembjes”, Budina: Ndaleni këtë masakër, shoqëria shqiptare drejt kolapsit

Mazhoranca ka kaluar me procedurë të përshpejtuar futjen në kalendar të pr.ligjit për t’i hapur rrugë shembjes dhe ndërtimit të Teatrit të Ri, pavarësisht...

Aktori Bill Cosby, regjisori Roman Polanski përjashtohen nga Akademia e Çmimeve...

Akademia e Çmimeve prestigjioze Oskar njoftoi sot se do të përjashtojë yllin e televizionit Bill Cosby, i shpallur fajtor për abuzim seksual dhe regjisorin...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com