Ballina Etiketimet Refugjate

Etiketim: refugjate

Refugjatët po futen shpejt në tregun e punës

Integrimi në tregun e punës i refugjatëve të ardhur në Gjermani në vitet e fundit po arrihet më shpejt se sa ishte menduar, sipas...

Rreth 9000 të afërm të refugjatëve morën viza nga gushti 2018

Që prej gushtit 2018 kanë marrë viza për Gjermaninë rreth 9000 të afërm të refugjatëve me status të kufizuar të mbrojtjes. Rreth 9000 të afërm...

Gruaja refugjate në Siri kërkon të kthehet në Kosovë

Ka tre vjet që Edina (emri i njohur për redaksinë), një grua nga Prishtina, kishte shkuar në Siri për t’iu bashkuar burrit të saj,...

Dita Botërore e Refugjatëve, Zapata: Kartë identiteti për integrimin e tyre

Dje u shënua Dita Botërore e Refugjatëve. Dita Botërore e Refugjatëve synon të tërheqë vëmendjen për vuajtjet e dhjetëra milionë refugjatëve në mbarë botën....

Kapen 20 klandestinë nga Siria

Policia kufitare në Kapshticë ka kapur 20 klandestinë sirianë, të cilët vinin nga Greqia. Mësohet se mes tyre kishte gra dhe fëmijë. Refugjatët janë...

OKB: Mbi 12 mijë refugjatë kanë hyrë në Evropë në 2019

Agjencia e migrimit e Kombeve të Bashkuara (OKB) njoftoi se 12.546 emigrantë të parregullt dhe refugjatë kanë arritur në Evropë nga deti që nga...

Valё e re refugjatёsh, Bosnja paralajmёron BE

Qeveria nё Sarajevё parashikon njё rritje masive tё numrit tё refugjatёve, qё duan tё mbёrrijnё nё kufijtё e jashtёm tё BE-sё. Ministri i Sigurisё...

Hungaria strehon qindra refugjatë nga Venezuela!

Hungaria ka pranuar qindra refugjatë me prejardhje hungareze nga Venezuela, si pasojë e një programi nga qeveria për të mbështetur popullin në këtë gjendje...

2018, më pak refugjatë në Europë

Një kërkim i dëshpëruar për një jetë më të mirë që shpesh përfundon me vdekje. Europa sidoqoftë ka regjistruar një numër më të vogël...

Portat u hapën por Shqipëria refuzohet nga refugjatët

Edhe pse vendi ynë ka qendra për të strehuar refugjatët e luftës, këta të fundit nuk e shohin Shqipërinë si vend strehimi. Një komision...

EDITORIAL

BIRN: Dosja e Dibrës u transferua nga Arta Marku

Dosja voluminoze e manipulimit të dyshuar të votave në Dibër ka bërë pingpong mes Prokurorisë së Krimeve...

FORUM

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...

Lubonja: Rama, më i rrezikshëm se Mihali

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, dy çështjet më të “nxehta” të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com