E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Reformën Zgjedhore

Etiketim: Reformën Zgjedhore

PD platformë paralele, grup pune për një dokument të plotë për...

Kur mazhoranca dhe opozita parlamentare, janë fokusuar për adresim në kod zgjedhor të rekomandimeve të OSBE-ODIHR-it, Partia Demokratike pritet të dalë me një platformë...

Fino përplaset me Rudina Hajdarin: Vini pas 2 orësh dhe doni...

Vijojnë debatet në tryezën për Reformën Zgjedhore, të mbledhur prej paradites së sotme, ku e pranishme ishte edhe opozita parlamentare, e cila bëri të...

PS kërkon zgjatjen me 3 muaj të Komisionit për reformën zgjedhore,...

Partia Socialiste kërkon zgjatjen edhe me 3 muaj  të afatit për Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore. Blerina Gjylameti ikën nga drejtimi i Komisionit dhe...

Debate për reformën zgjedhore, dashuria mes dy partive të mëdha “zgjon”...

Edhe pse në terësi ka një dominancë të frymës së konsensusit në Komisionin e...

Kuvend, ja me çfarë do të merren sot deputetët

Pavarësisht se nga legjislatura e kaluar kanë ngelur “peng” mjaft projektligje që presin për t'u votuar, duket se parlamenti i ri nuk është ende...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com