E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Reforma

Etiketim: reforma

Rama për “Die Welt” krenohet me reformat: Vendet negociuese s’i kanë

Kryeministri Edi Rama në një interviste për “Die Welt” tha se sikundër edhe KE e rekomandoi, Shqipëria është gati për hapjen e negociatave me...

Vasili: Reforma në Drejtësi si një realitet fake, i helmuar nga...

Nga Petrit Vasili* Reforma në drejtësi e imagjinuar si një proces i thellë transformimi i drejtësisë, u duartrokit pa kursim që pa nisur. U duatrokit "nxehtësisht"...

Drejt shtyrjes të zgjedhjeve? PS: Reforma zgjedhore deri në fund të...

Në një kohë që opozita ka braktisur Kuvendin prej 3 muajsh, socialistët teksa deklarojnë se do të diskutojnë edhe ndryshime të sistemit zgjedhor në...

Ylli Manjani: Ramës i intereson të mos kemi gjykata dhe reformën...

Përkundër deklaratave të mazhorancës se është opozita po pengon reformën në drejtësi, faktet tregojnë se është qeveria ajo që ka bllokuar ngritjen e institucioneve...

Llogaritë e qeverisë me BE dhe kriza si alibi e Ramës...

Nga Qamil Xhani -Rreth një vit më parë kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të tij deklaruan gjithë pompozitet se Këshilli i Ministrave...

Rama takon koordinatorët: Reforma në shërbim të njerëzve është reale

Si çdo të mërkurë, edhe sot, kryeministri Edi Rama, ka mbledhur në sallën e Hartave në Kryeministri koordinatorët e Bashkëqeverisjes ku ka zhvilluar një...

“Programet profesionale”, Nikolla: Reforma po jep rezultat

Programet 2-vjeçare profesionale në arsimin e lartë këtë vit kanë njohur një rritje të ndjeshme të studentëve në auditorët e tyre por edhe më...

Reforma, Bylykbashi: Me Ramën nuk mund të ketë zgjedhje të lira

Nënkryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Oerd Bylykbashi ka deklaruar se lajmotivi i kësaj reformës zgjedhore është dekriminalizimi i zgjedhjeve, e cila mund t’i...

Reforma, Çuçi: PS, vendim politik, të pilotojmë teknologjinë në 2019

Bashkëkryetari socialist i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Bledi Çuçi, konfirmon se amendamentet janë duke u shkruar, por votimi parashikohet për në dhjetor. "Kemi nisur tashmë...

“The Washington Times” godet Ramën: Reforma malinje e ktheu Shqipërinë në...

The Washington Times godet sërish qeverinë shqiptare. Një shkrim tjetër ka pasuar atë për ambasadorin amerikand Donald Lu, për të cilin u tha se...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...