E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Reforma zgjedhore

Etiketim: reforma zgjedhore

“Opozita e re” e përçarë për zgjedhoren/ Hajdari: Nuk vëmë kushte....

Pjesëmarrja në Komisionin e Reformës Zgjedhore, si dhe vota për amendimet në Ligjin Elektoral, u vendosën si kusht i panegociueshëm nga të 3 grupet...

Ambasadori gjerman: Mos humbni kohë me reformën zgjedhore

Ambasadori i ri gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, ka kërkuar mos të humbet kohë me reformën zgjedhore. Gazetari Muhamed Veliu, ka mësuar se ambasadori gjerman...

Reforma zgjedhore, Opozita parlamentare vendos kusht: Të largohet Gjiknuri!

Opozita parlamentare kërkon, Largimin e Damian Gjiknurit nga komisioni i reformës zgjedhore, ndërsa kryefjalë sipas tyre duhet të jetë ndryshimi I sistemit. Deputeti I...

Reforma zgjedhore, Balla: Gjiknuri nuk largohet, besimplotë se PD do reflektojë

"13 tetori është maratona e Tiranës dhe besoj se do të jetë ditë feste" kështu u shpreh kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

VOA: Ndërhyrjet në sistemin zgjedhor, të pamundura të realizohen në pak...

Në Shqipëri parlamenti nisi sot pasdite sesionin e tij të ri, në një sallë e cila do të vijojë të ketë 18 vend bosh,...

Kalendari i reformës zgjedhore, Kuvendi: Shqyrtim i votës së emigrantëve

Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore u mblodh sot me prezencën e deputetëve të mazhorancës dhe opozitës për të shqyrtuar dhe miratuar kalendarin...

Reforma Zgjedhore, më 28 nëntor mbyllen diskutimet për kodin e ri

Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore u mblodh sot me prezencën e deputetëve të mazhorancës dhe opozitës për të shqyrtuar dhe miratuar kalendarin...

Reforma Zgjedhore, PS: PD të caktojë përfaqësuesin në Komision

Partia Socialiste i ka dërguar zyrtarisht letër Partisë Demokratike në lidhje me mbledhjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Sekretari i Përgjithshëm i PS-së i ka...

Italia presion Qeverisë: Të përfshihet opozita jashtë parlamentit në reformën zgjedhore

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore dhe deputeti socialist, Damian Gjiknuri takoi ditën e sotme Ambasadorin e Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo dhe Zv/Ambasadoren,...

Rama nuk i beson as “opozitës së re”, PS ndryshon formulën...

Për të shmangur “surprizat” e pakëndshme të minutave të fundit, që do të çonin në ndonjë bllokim të ndryshimeve të Kodit Zgjedhor, Partia Socialiste...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com