E shtunë, Gusht 17, 2019
Ballina Etiketimet Reforma ne drejtesi

Etiketim: reforma ne drejtesi

Hoffman: Nuk do shumë fantazi të kuptosh pse disa nuk duan...

Ambasadori gjerman Helmut Hoffman tha se shumë njerëz kanë frikë nga reforma në drejtësi, një fakt ky që për të nuk do shumë fantazi...

Ndregjoni: Ekspertët e lartë, pjesë e krimeve të komunizmit

Kreu i Unionit Mbarëkombëtar të Integrimit të të Burgosurve dhe të Përndjekurve politikë, ka komentuar lidhur me reformën në Drejtësi. Besim Ndregjoni e ka hedhur...

Gjosha: Reforma gjithëpërfshirëse, jo për çështje numrash

Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha, priti sot në një  takim ambasadorin e Lituanisë, rezident në Athinë z. Alfonsas Eidintas. Gjatë takimit u...

Zbardhet drafti i ekspertëve të PS për reformën në drejtësi

Është publikuar sot drafti i reformës në drejtësi, hartuar nga Grupi i Ekspertëve të Nivelit të Lartë, por që janë të PS. Drafti i...

“Grusht shteti”, Braçe replikon me Fatos Lubonjën

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe ka replikuar sot me gazetarin Fatos Lubonja, pas një shkrimi që ky i fundit ka botuar në gazetën “Panaorama”....

“Rama-Meta, vëllezërit armiq në qeveri”

Ish-kryeministri Sali Berisha tha sot në konferencën për gazetarët se për reformën në drejtësi nuk do të “rrjedhë” asnjë votë nga opozita. Ai u...

Sadje Berisha ka një këshillë për reformën në drejtësi

Sadije Berisha, pavarësisht se nuk jeton në Shqipëri, ndjek me interes zhvillimet në vendin tonë. Së fundmi ajo ka komentuar përpjekjet për reformën në...

Sokol Sadushi: Kemi lënë hapësirë për konsensus

“Futja e ekspertëve të PD-së natyrisht ishte një vendimarrje politike, jo se krijoi problematikë, mund t’i vlejë më mirë procesit, por bëri të mundur...

Nard Ndoka: “Bolja e kandarit” dhe reforma në drejtësi

Ka reaguar edhe kreu i partisë Demokristiane, deputeti Nard Ndoka i cili ngre zërin kundër qëndrimit të maxhorancës për ta miratuar edhe e vetme...

Manovra e Ramës: Referendum për drejtësinë dhe zgjedhje të reja

Kryeministri Rama po luan poker politik,ndonëse nuk e njeh pokerin në praktikë si lojë bixhozi. Ai po pranon çdo lloj skeme për reformën në...

EDITORIAL

Valdrin Pjetri iku, kurse Rama mbeti në klasë. Opozita gati për përballje

Valdrin Pjetri u tërhoq dje nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës, natyrisht me votimet partiake...

FORUM

Mëngjeset me Tos Baxhakun, tek Bar “West”!

Nga: Alfred Peza Mëngjeset e shumë viteve të mia të para në gazetari, do të ishin më të...

Fillimi i fundit!

Nga Kastriot Islami Qëllimi i këtij shkrimi është të ndriçojë shqiptarët, por veçanërisht ndërkombëtarët, lidhur me mashtrimin e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com