E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Reforma ne drejtesi

Etiketim: reforma ne drejtesi

BE kthen sytë nga Shqipëria, DW: Ja si do shpërndahen 94...

Në Tiranë u nënshkrua të premten mes BE dhe Shqipërisë, Marrëveshja e Financimit, IPA (Instrumenti i Para Anëtarësimit) 2018. Reforma në Drejtësi qëndron në...

Reforma në Drejtësi, qytetarët: Shumë flitet, pak bëhet (VIDEO)

Përmes një video për Reformën në Drejtësi, DW ka marrë opinionin e qytetarëve. Opinionet e qytetarëve janë pothuajse të gjitha në një linjë, që...

Zogaj: Reforma në Drejtësi e ka vendosur politikën në karantinë

Analisti Preç Zogaj është shprehur se Reforma në Drejtësi e ka vendosur politikën në karakantinë përsa i përket nismave unilaterale dhe përplasjeve të tipit...

Lubonja: Reforma në drejtësi e kapur, ndërkombëtarët pjesë e fajit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se reforma në drejtësi është e kapur. Lubonja thotë se ndërkombëtarët janë...

Abilekaj: Reforma në drejtësi, shpresa e fundit

Për Enton Abilekajn, drejtuesin e portalit “dosja.al”, reforma në drejtësi është shpresa e fundit për vendin pasi shqiptarët janë të zhgënjyer nga të gjitha...

Reforma në drejtësi, Rama: Armiqtë e saj e tregojnë sa rëndësi...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale, lidhur me votimin 3 viteve më parë të reformës në drejtësi. “3 vjet nga...

Ambasada amerikane: Shihni si reforma në drejtësi do të sigurojë çdokënd...

Ambasada amerikane ne nje postim te bere ne faqen zyrtare ne Facebook ka kujtuar miratimin e reformes ne drejtesi te bere tre vite me...

3 vite pas miratimit të ndryshimeve Kushtetuese, Rama ka në dorë...

Nga: Oerd Bylykbashi "Gezuar" 21 korrikun! Si sot tre vite me pare ne keto ore, kujtoj ecejaket frenetike ne mes te vapes se Tiranes, hyrje-daljet ne...

Vasili: Rilindja përdhos më shumë Reformën në Drejtësi, me listë edhe...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në facebook, akuzon se qeveria pasi ka kapur Drejtësinë, tani sipas tij Rilindja kontrollon edhe se...

PS voton të enjten ndryshimin e dy ligjeve nga Reforma në...

Prej vitesh, maxhoranca kërkoi konsensusin e opozitës për të ndryshuar 2 ligje të Reformës në Drejtësi, nene të të cilave ishin shfuqizuar nga Gjykata...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com