Ballina Etiketimet Reforma e ujit

Etiketim: Reforma e ujit

“Reforma e ujit”, vijon aksioni kundër lidhjeve të paligjshme në Tiranë

Vijon “Reforma e Ujit” në kryeqytet, fokusi i 4 grupeve Task Force që mbrëmjen e djeshme kanë qënë linjat kryesore të transmetimit që kalojnë...

Reforma e Ujit, Gjiknuri: 25 mijë kontrata të reja, por ka...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka folur gjatë ditës së sotme në Analizën Vjetore të Ujësjellës-Kanalizime. Ministri ka thënë që ka shumë...

Reforma e ujit, Bonati: Mbi 20 mijë kontrata të reja në...

Aksioni për vënien në kontroll të rrjetit të ujit të pijshëm ka sjellë rritjen e kontratave të firmosura prej konsumatorëve. Në kuadër të Ditës...

Reforma e ujit, UKT Tiranë 2500 kontrata të reja çdo muaj...

Ndërsa në 1 mars nis penalizimi për të gjithë ata që nuk kanë kontrata të rregullta me UKT si dhe pagesa të prapambetura, afati...

Gjebrea: Janë kontrolluar 73 biznese për ujin, 3 për ndjekje penale

Zv/drejtore e ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës, Evis Gjebrea e ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News, tha se në dy ditë aksion për...

Rama: Zero lekë bashkive që nuk çojnë përpara reformën e ujit

Kryeministri Edi Rama tha se nuk do të jepet asnjë investim nga shteti për ujësjellësat në ato bashki që nuk perfomojnë dhe çojnë përpara...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Shkëmbim të dhënash me tatimet për debitorët

Nga Elbasani ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri i bëri të ditur se aksioni i ujit do të nisë nga bizneset, ku do...

Gati projektligji për formalizimin e puseve: Gjoba nga 500 mijë-2 milionë...

Të gjithë bizneset që shfrytëzojnë ujërat nëntokësorë me puse do të duhet t’i formalizojnë përmes vetëdeklarimit. Gjithçka u paralajmërua nga kryeministri, Edi Rama gjatë prezantimit...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Skema lehtësuese si me energjinë

Edhe në reformën e ujit do të zbatohen skema lehtësuese, siç ndodhi me atë të energjisë. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Qeveria do subvencionojë shtresat në nevojë

Qeveria do të subvencionojë bashkitë dhe ndërmarrjet e ujësjellësave, për shlyerjen e faturave të ujit të pijshëm për familjet më në nevojë. Lajmi është bërë...

EDITORIAL

Opozitë, ku je? Kryeministri Rama nuk rrëzohet me facebook!

Kryeministri Rama nuk po jep shenja se do të shkojë në zgjedhje, ndonëse deri dje kishte shpresa,...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com