E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Referendumi

Etiketim: referendumi

Vasili: Referendumin nuk ka “bir nëne” që e ndal dot

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, thotë se zëri i popullit është zëri i Zotit, ndaj thotë ai, Referendumin nuk ka “bir nëne” që e...

Referendumi, Kërpaçi: Tregon për vullnetin e qytetarëve

Ish-deputetja e LSI, Floida Kërpaçi e ftuar në Ora News ka folur mbi propozimin e Presidentit të Republikës për një referendum popullor. Për Kërpaçin,...

Referendumi në Maqedoni, reagimet pas dështimit

Shpresat e zgjidhjes përfundimtare të çështjes së emrit me Greqinë morën një goditje të fortë nga dështimi i referendumit të së dielës në Maqedoni....

Referendumi, reagon Greqia: Pjesa më e madhe mbështetën marrëveshjen

Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë ka reaguar pas mbajtjes së referendumit gjatë ditës së sotme në Maqedoni në lidhje me marrëveshjen e...

Mbyllet referendumi për emrin në Maqedoni, pjesëmarrje e ulët

Është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në referendumin që u zhvillua sot në Maqedoni për çështjen e emrit me Greqinë. Në referendumin sotëm u vërejt...

Referendumi, Rama: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen

Kryeministri Edi Rama iu është bashkua reagimeve për referendumin që po mbahet sot në Maqedoni për emrin. Përmes një mesazhi në ‘Twitter’ Rama iu bëri...

Presidenti Meta thirrje shqiptarëve në Maqedoni: Votoni “PRO” në referendum

Pas nisjes së votimeve për referendumin në Maqedoni ka reaguar edhe kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta. Në një shenim në rrjeten social facebook...

Greqia: Presim rezultat pozitiv nga referendum në Maqedoni

Greqia pret rezultat pozitiv nga referendumi për emrin në Maqedoni dhe i uron suksese kryeministrit Zaev, deklaroi zëdhënësi i qeverisë greke, njëkohësisht ministër pa...

Referendumi, Zaev: Vendi i Maqedonisë është në BE dhe në NATO

“Vendi i Maqedonisë është në Bashkimin Evropian dhe në NATO”, tha kryetari i LSDM-së dhe kryeministri, Zoran Zaev në tribunën e qytetarëve në Kërçovë,...

Maqedoni, anketë për referendumin: Pothuajse 41 për qind e qytetarëve do...

Në referendumin e ardhshëm 40,9 për qind e qytetarëve do të votojnë “pro”, “kundër” janë 6,6 për qind, të papërcaktuar 6,3 për qind, ndërsa...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...