E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Redjon Shtylla

Etiketim: Redjon Shtylla

Boçi për “KJ”: S’ka përçaje të opozitës, zgjedhjet me qeveri tranzitore

Nga: Redjon Shtylla Gjykatat po njohin dita-ditës kryebashkiakët e dalë nga votimet njëpartiake të 30 qershorit, kurse PD-ja thotë se kryebashkiakët e djathtë nuk do...

Boçi: Në mes të Europës, Rama po ndërton regjimin polici-krim, PD...

Intervistë për "Koha Jonë" ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: 30 qershori nuk ka prodhuar kryebashkiakë të rinj. Procesi është nul Intervistoi: Redjon Shtylla Si është qeveria...

Zgjidhja e krizës, LSI: Dialogu me keqbërësin nuk i shërben...

Në një intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, e pyetur për zgjidhjen e kësaj krize të madhe, e cila është sa...

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni...

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Në Samitin e Poznanit u pa qartë që vlerësimi ndaj Shqipërisë është zero dhe jo...

Intervistë/Paloka: Koha që shumica t’i marri frymën bandës sunduese

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i PD-së, Edi Paloka: 13 tetori është data e dekretuar nga Presidenti për zgjedhjet lokale por kjo nuk ndryshon...

Spaho për ”KJ”: Votimi i 30 qershorit vërtetoi 3 çështje kryesore

Votimet njëpartiake të 30 qershorit u mbyllën dhe procesi i numërimit të votave të PS-së nga vetë PS-ja po shkon drejt fundit. Si e...

Dekreti, Nënkryetarja e LSI për ”KJ”: Shansi i fundit për PS,...

Nga: Redjon Shtylla Për nënkryetaren e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, dekreti i ri i Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për 13 tetorin si datën e re...

Xhixho: Rama krijoi përçajen, protesta kudo kundër votimeve moniste

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Çdo miting elektoral apo organizim i procesit zgjedhor nga ana e KQZ-së, është i paligjshën...

Ekskluzive/Spaho: Rama nisi burgosjet politike, kaosin e shmang vetëm…

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho: Do të jetë protesta më e madhe e organizuar ndonjëherë në këtë vend   Intervistoi: Redjon Shtylla "Shmangja...

10 vjet mosdalje nga Shqipëria, Mehmetaj për ”KJ”: Rama do konflikt,...

Nga: Redjon Shtylla Komisioni i Ligjeve pranoi dhe votoi pro amendamentit të deputetit të PS-së, Ervin Bushati për ndryshimet në Kodin e procedurës Penale për...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...