E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Red Varaku

Etiketim: Red Varaku

Përpjekja e dështuar për të fshehur përplasjen me Perëndimin

Nga Red Varaku - Kjo përplasje që po ndodh me qëndrimin e hapur të SHBA dhe Bashkimit Evropian kundër qeverisë shqiptare është e paprecedentë...

Rrjeta kineze 5G e Huaweit që ka kapur kryeministrin

Nga Red Varaku -  Presidenti Amerikan z. Donald Trump e ka shpallur Kinën si rrezik kryesor potencial të interesave amerikane, ndaj ka filluar menjëherë një luftë tregtare...

Shpulla e parë zyrtare e ambasadores amerikane për Ramën

Nga Red Varaku -  Më në fund erdhi dhe ajo që të gjithë shqiptarët prisnin me padurim: vendimi dhe angazhimi amerikan për zgjidhjen e rrugës pa krye...

Pse edhe vetë socialistët po e braktisin anijen që po mbytet...

Nga Red Varaku - Pëplasja me Perëndimin dhe Europën ka qenë gjithmonë fatale për çdo kryeministër shqiptar. Kushdo që e ka provuar ka thyer kokën....

Si po kryhet tranzicioni politik në Shqipëri

Nga Red Varaku - Sipas të gjitha të dhënave të raporteve ndërkombëtare, me Ramën Shqipëria po rrëshqiste drejt një modeli lindor, gati putinist, me një...

Refuzimi i katërt dhe përfundimtar i perëndimit për Edi Ramën

Nga Red Varaku - Është mbase ndër rastet më të rralla në historinë e Bashkimit Europian, që Unioni brenda një kohe kaq të shkurtër...

Vetëvrasja e Rudina Hajdarit

Red Varaku Çdo njeri është i lirë të bëjë zgjedhjen e tij në politikë dhe ta interpretojë një realitet sipas mënyrës së tij. Nëse Rudina...

“Sondazhi i IPR, i vuri vizën Ramës”

Analisti Red Varaku i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, teksa foli për krizën politike, theksoi se sondazhi i IPR Marketing, tregoi...

Pse revolta e studentëve është një bombë me sahat për Ramën?

Red Varaku Edhe pse po bëhen përpjekje të jashtëzakonshme nga makineria e pamëshirshme e pushtetit për ta futur nën kontroll, revolta e studentëve sa vjen...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...