E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Recep Tayyip Erdogan

Etiketim: Recep Tayyip Erdogan

Erdogan: Vendimet e BE-së për Shkupin dhe Tiranën do të ndikojnë...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se vendimet që Bashkimi Evropian (BE) do t'i marrë lidhur me negociatat për anëtarësim me Shqipërinë dhe...

Bosnjë, Erdogan viziton varrin e Alija Izetbegoviçit

Erdoğan, i cili sot udhëtoi në Sarajevë për të marrë pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), vendosi kurorë lulesh...

Erdogan i bindur se SHBA-ja nuk do vendosë sanksione ndaj Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se ai është i sigurt se Shtetet e Bashkuara nuk do të vendosin sanksione ndaj shtetit të...

Fyeu Erdoganin në rrjete sociale, politikania turke rrezikon 17 vite burg

Një politikane në Stamboll doli përpara gjykatës të premten me akuzën se ofendoi presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe shtetin turk përmes disa...

Erdogan: Europa është në paqe sot vetëm falë Turqisë

Evropa i ka borxh Turqisë për strehimin e katër milionë refugjatëve, tha presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan. “Nëse shtetet evropiane jetojnë në paqe...

Erdogan: Ankimimet për rezultatet zgjedhore do të vazhdojnë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se partia e tij në pushtet do të vazhdojë të kundërshtojë parregullsitë në zgjedhjet lokale të...

Partia e Erdogan humb në Ankara dhe qytetet kryesore. Po Rama?!

"Zëri Amerikës" shkruan sot se Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan pësoi një goditje të rëndë nga zgjedhjet lokale të së dielës, kur partia e...

Erdogan humbet Ankaranë, rrezikon edhe Stambollin

Një goditje befasuese kanë sjellë zgjedhjet lokale të mbajtura një ditë më parë në Turqi, teksa partia në pushtet e presidentit Recep Tayyip Erdogan...

Erdogan kërcënon të ndryshojë rezultatin e zgjedhjeve lokale

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan po akuzohet se po sillet si “diktator” pas kërcënimit për të hequr kryebashkiakët pro-kurdë që zgjidhen në votimet lokale...

Erdogan bisedë telefonike me Trump, flasin për terrorizmin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka realizuar një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Sipas infromacioneve të marra nga burimet presidenciale,...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com