Ballina Etiketimet Reagon

Etiketim: reagon

Betohet te noteri, reagon Biba: Arta që njoh unë e di...

Betimi te noterja i Arta Vorpsit si anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese vijon të shkaktojë reagime. Më i fundit vjen nga nënkryetari...

Dhuna tek Unaza e re, reagon Presidenti Ilir Meta: E papranueshme!

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas dhunës policore ushtruar ndaj banorëve të Unazës së re. Me një reagim në rrjetet sociale, Meta shkruan...

Deklarata e Cakajt për viktimat e luftës, Daçiç: Pres qeverinë shqiptare...

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, është nervozuar fort me një deklaratë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, i...

DASH i ndaloi hyrjen në SHBA, reagon Dako: Nuk di asgjë

Pas lajmit të publikuar nga Zëri i Amerikës, sipas së cilës Departamenti Amerikan i Shtetit i ka ndaluar hyrjen për në SHBA, ish kreut...

Deklaratat për Teatrin, reagon Soreca: U nxorën jashtë kontekstit

Reagimet e shumta për deklaratat e bëra sot për Teatrin Kombëtar, kanë bërë që Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca të sqarohet...

Arrestimi i punonjësve, reagon Bashkia Shkodër: Provuam sërish burgosjen politike

Bashkia e Shkodrës ka mbështetur dhe inkurajuar transparencën me mediat dhe qytetarët, luftën pa kompromis ndaj korrupsionit në të gjitha nivelet, nga kryeministri deri...

Raporti Mueller, reagon Presidenti Trump

Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin nga...

Deklarata shokuese e Mel B, reagon Geri Horner: Nuk është e...

Geri Horner ka thyer më në fund heshtje për deklaratat e Mel B se kanë kryer marrëdhënie seksuale bashkë. Vetëm pak ditë më parë, Mel...

Kërcënimi i Daçiçit për ndërhyrje ushtarake në Veri, reagon KFOR

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, teksa ka komentuar deklarimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, për një intervenim ushtarak të Serbisë në...

Ralf Gjoni hyn në Kuvend, tregon pse pranoi mandatin e deputetit

Ralf Gjoni do të jetë deputeti i radhës në Parlamentin e Shqipërisë. Në një reagim në Facebook, ai thotë se ka pranuar mandatin për...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...