Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

PE për Shqipërinë: Gabim shpërbërja e Ministrisë së Mirëqenies Sociale, ndalni...

Dokumenti i plotë i miratuar me 459 vota pro ditën e Enjte në Parlamentin Europian përfshin në total 44 pika, secila prej të cilave...

Raporti i UNESCO: Mbi 20% e personave të kualifikuar duan të...

Migracioni dhe zhvendosja e popullatës bashkëveprojnë me arsimin në shumë mënyra. Këto lidhje kanë ndikim tek ata që lëvizin, ata që qëndrojnë dhe ata...

Ku “çalon” ndërtimi? Aleksi: PDV-të dhe taksa prej 8%, problemet kryesore

Ndërtuesit konfirmojnë raportin e Bankës Botërore, “Doing Business” sa i përket burokracive për marrjen e një leje ndërtimi dhe kostove të larta në këtë...

Veprat penale, rriten vjedhjet dhe trafiku i drogës

Në Shqipëri mendohet se 7 deri në 8 mijë persona janë përdorues të rregullt droge. Por, megjithëse një numër relativisht i lartë, kësaj kategorie...

Çfarë ndodhi me pagën mesatare gjatë muajve të fundit, raporti me...

Pas një rënie me 3 për qind në tremujorin e parë të vitit, paga mesatare ne ekonomi u rrit me 2.5 për qind në...

Raporti – Kush është qyteti që mban rekord për dhunën ndaj...

Dhuna është një plagë e shoqërisë, por ajo është edhe më e rëndë kur është brenda katër mureve të familjes. Shpeshherë dhuna në familje...

Kur uria ulëret!

Nga: Nora Malaj ''Mos humbni kohën tuaj me anketat sociale. Ajo çfarë u intereson të varfërve, është varfëria. Ajo që u intereson të pasurve, nuk...

Sa të sigurtë janë shqiptarët në punë?! Ja çfarë thotë raporti

Studimet krahasuese tregojnë se Shqipëria është ndër vendet më problematikë në të gjithë botën për të drejtat e pronësisë. Indeksi Ndërkombëtar i të Drejtave të...

Banka e Shqipërisë/ Raporti: Nga depozitat “fluturuan” 158 milionë euro në...

Gjatë gjashtë muajve të parë të vitit, depozitat e shqiptarëve nëpër banka u rudhën me 1.7%, ose rreth 20 miliardë lekë, në nivelin 1.146...

Shqiptarët të stresuar – Raporti i “Gallup”, në krye të Europës...

Shqipëria dhe shqiptarët klasifikohen ndër vendet dhe popujt me nivelin më të lartë të stresit dhe shqetësimeve në Europë por edhe më gjerë. Harta,...

EDITORIAL

Presidenti francez Macron shpëtoi Ramën, ndërsa Rilindja e masakron

-Si nuk i vjen turp Rilindjes dhe PS-së që janë turr me sulme dhe fyerje ndaj presidentit...

FORUM

Andi Bushati: Katër gënjeshtra rilindase kundër Makronit

Nga ANDI BUSHATI Propaganda e rilindjes, e cila një vit më parë u rek të na mbushte mendjen...

Shengeni Serbo-centrik ose Ballkani midis Euro-Atlantizmit dhe Euro-Azisë

Prof. Lisen Bashkurti- Schengeni Ballkanik, i firmosur pak ditë më parë nga Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com