E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Alarmi i KE: Shqiptarët jetojnë mes lagështirës

Shqiptarët, në krahasim me europianët, renditen ndër qytetarët e vendeve me përqindjen më të lartë për sa i përket pronësisë së shtëpive të tyre,...

Ministria e Financave: FMN konfirmoi rritjen ekonomike, borxhi u ul

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar pas raportit të FMN, i cili konfirmonte rritjen ekonomike të vendit tonë.  Sipas këtij raporti, të cilit...

Raporti: Shqiptarët nuk kanë para të shkojnë te dentisti

Mjekët stomatologë janë me pakicë në Shqipëri në raport me vendet anëtare të Bashkimit Europian. Ndërsa mesatarja e vendeve anëtarë të BE-së është 77 për...

Raporti për sigurinë e udhëtimeve, ja ku radhitet Shqipëria

“International SOS and Control Risks” ka publikuar një hartë ku tregohet për qytetarët siguria që i pret në udhëtimin e tyre, e parë në...

Raporti: India ka gjasa të bëhet më e fuqishme se SHBA

Deri në vitin 2030, shtatë nga 10 ekonomitë më të mëdha në botë do të jenë shtetet e cilësuara në zhvillim, sipas raportit më...

Raporti: Shqipëria nuk di të qeverisë, ka demokraci hibride

Shqipëria nuk di të qeverisë, këtë thot me fjalë të tjera raporti i “The Economist”. Shqipëria u rendit në vendin e 76 në botë në...

Raporti/ Në Shqipëri gratë paguhen 32% më pak se burrat

Në shumicën e shteteve në botë, hendeku i pagave gjinore mbetet i pashpjegueshëm deklaron Organizata Botërore e Punës (ILO) në një raport të fundit....

FMN nxjerr raportin, familjet shiptare të mbytura në borxhe

Familjet shqiptare kishin në vitin 2017 borxhe që llogariten sa 11.3% e asaj që prodhon ekonomia në një vit (Prodhimi i Brendshëm Bruto-PBB). Shifra...

Google publikon raportin, ja kush është personazhi më i kërkuar për...

Google, ashtu si çdo vit, ka publikuar raportin e emrave më të kërkuar gjatë 2018-ës. Në vendin e parë renditet dukesha e Sussex, Meghan Markle. Njerëzit...

PE për Shqipërinë: Gabim shpërbërja e Ministrisë së Mirëqenies Sociale, ndalni...

Dokumenti i plotë i miratuar me 459 vota pro ditën e Enjte në Parlamentin Europian përfshin në total 44 pika, secila prej të cilave...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com