Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Berisha: Falë Ramës, Shqipëria qendër e krimit të organizuar ndërkombëtar

Pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e quante Shqipërinë qendër të krimit të organizuar ndërkombëtar, ka reaguar sërish ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes...

DASH kryqëzon Shqipërinë: Vend tranzit për drogat e forta, trafikun e...

Departamenti amerikan i Shtetit i dorëzoi të enjten Kongresit raportin vjetor për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve. Në pjesën për Shqipërinë, DASH thotë se...

Raporti meshkuj-femra në Shqipëri, më i tensionuari në Evropë

Në Shqipëri, ashtu si në botë vijon që të ketë një hendek midis grave dhe burrave në pagë. Gratë jo vetëm që nuk trajtohen...

Biznesi ankohet te Shalsi – Raporti: 31 ankesa vetëm në shkurt,...

31 ankesa janë depozituara nga bizneset pranë Ministrisë së Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, që tashmë drejtohet nga Eduard Shalsi, vetëm gjatë muajit shkurt....

Zbardhet raporti i Antimafias: Organizatat kriminale shqiptare më aktivet në Itali

Ora News ka mundur të sigurojë ekskluzivisht raportin e fundit të Departamentit të Antimafias Italiane, DIA,  të sapo prezantuar në Parlamentin Italian me të...

Raporti: 100 mln Usd dëm nga kompanitë shtetërore dhe investimet e...

Afërsisht 10 miliardë lekë, apo rreth 100 milionë dollarë, është dëmi ekonomik i konstatuar për vitin 2018 nga shoqëritë në pronësi të shtetit dhe...

E pabesueshme, shqiptarët mes ”kurnacëve” të Europës

Vetëm 26 % e shqiptarëve janë bujarë dhe të sjellshëm dhe zyrtarisht, sipas një raporti të fundit, jemi ndër më ‘kurnacët’ në Europë. Ndërsa,...

Alarmi i KE: Shqiptarët jetojnë mes lagështirës

Shqiptarët, në krahasim me europianët, renditen ndër qytetarët e vendeve me përqindjen më të lartë për sa i përket pronësisë së shtëpive të tyre,...

Ministria e Financave: FMN konfirmoi rritjen ekonomike, borxhi u ul

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar pas raportit të FMN, i cili konfirmonte rritjen ekonomike të vendit tonë.  Sipas këtij raporti, të cilit...

Raporti: Shqiptarët nuk kanë para të shkojnë te dentisti

Mjekët stomatologë janë me pakicë në Shqipëri në raport me vendet anëtare të Bashkimit Europian. Ndërsa mesatarja e vendeve anëtarë të BE-së është 77 për...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com