E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Floida Kërpaçi: Me Edi Ramën, të rinjtë shqiptarë nuk kanë asnjë...

Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi akuzon Qeverinë se ka lënë pas dore rininë. Në një dalje për mediat, Kërpaçi duke iu referuar raportit të...

Raporti, në Kosovë ka zyrtarë që mbajnë tetë vende pune

Ndonëse Kosova vlerësohet vendi me shkallën më të lartë të papunësisë në Evropë, zyrtarë të lartë të institucioneve shtetërore, të cilët prijnë për kah pagat...

“Urime Edi Rama, ia kalon dhe Putinit!” – KiE: Shqipëria “kampione”...

Shqipëria është vendi i parë në Europë për rastet e dhunimit të të drejtave të njeriut të dokumentuara në Gykatë. Në një studim cili është bërë...

Raporti i stabilitetit financiar, BSH: Sistemi bankar është i qëndrueshëm

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë miratoi të mërkurën raportin e stabilitetit financiar për gjashtëmujorin e dytë të vitit 2018. Në konkluzion të raportit,...

Raporti, vrasësit e dyshuar të Khashoggit u stërvitën në SHBA

Disa nga agjentët sauditë të përfshirë në vrasjen makabre të gazetarit Jamal Khashoggi u stërvitën në SHBA, si pjesë e planit të Washington për...

Raporti i DASH, Rama: Rrugë humburit e politikës që s’dinë të...

Kryeministri Edi Rama ka komentuar reagimet lidhur me raportin e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë. Ndërsa raporti e vlerëson Shqipërisë si "bazë...

Berisha: Falë Ramës, Shqipëria qendër e krimit të organizuar ndërkombëtar

Pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e quante Shqipërinë qendër të krimit të organizuar ndërkombëtar, ka reaguar sërish ish-kryeministri Sali Berisha. Përmes...

DASH kryqëzon Shqipërinë: Vend tranzit për drogat e forta, trafikun e...

Departamenti amerikan i Shtetit i dorëzoi të enjten Kongresit raportin vjetor për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve. Në pjesën për Shqipërinë, DASH thotë se...

Raporti meshkuj-femra në Shqipëri, më i tensionuari në Evropë

Në Shqipëri, ashtu si në botë vijon që të ketë një hendek midis grave dhe burrave në pagë. Gratë jo vetëm që nuk trajtohen...

Biznesi ankohet te Shalsi – Raporti: 31 ankesa vetëm në shkurt,...

31 ankesa janë depozituara nga bizneset pranë Ministrisë së Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, që tashmë drejtohet nga Eduard Shalsi, vetëm gjatë muajit shkurt....

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...