E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

FMN skanon ekonominë: Vitin e ardhshëm “kërcen” rritja, rrezik nga plakja...

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë publik raportin e dytë të programit të post monitorimit për vendin tonë, ku sqaron se, ekonomia shqiptare është e...

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i...

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Raporti i OKB: Gratë shqiptare 500 minuta punë shtëpie në ditë

“Burrat nën hije lozin kuvendojnë, pika që s’u bie se nga gratë rrojnë”! – Andon Zako Çajupi. Vargjet e Andon Zako Çajupit shkruar 100 vite...

Pasuritë e nëpunësve të lartë – Raporti në Kuvend: 53 kallëzime...

Kreu i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave Shkëlqim Ganaj, ka raportuar të hënën në Kuvend për aktivitetin e...

Taksat, raporti i Kinës: Përplasja nuk e ka fuqizuar Amerikën

“Përshkallëzimi i shpejtë i luftës tregtare nuk e ka bërë Amerikën të madhe përsëri, por kjo ka dëmtuar ekonominë amerikane.” Kështu thotë libri i bardhë...

Arben Tafaj: Raporti i KLSH-së, mjafton për të rrëzuar çdo lloj...

Shoqata "Tirana" mblodhi sot një tryezë diskutimi lidhur me situatën politike të krijuar në vend. Kreu i Shoqatës, Arben Tafaj, duke bërë një panoramë të...

Përse mbyllen dosjet e korrupsionit? – Raporti: Vetëm 8,6% shkuan në...

Ndërsa për vitin 2018  ka pasur një numër rekord hetimesh për korrupsion,  bie në sy se vetëm pak prej tyre kanë përfunduar në gjykatë. TV...

Publikohet raporti i monitorimit të krimit zgjedhor

Drejtori i projektit INFOCIP, Gerti Shella i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora publikoi raportin e monitorimit 2 vjeçar të krimit zgjedhor tha...

“Drejtësia e re”/ Mungojnë hetimet për korrupsion, Raporti: Zvarriten dosjet, s’ka...

Ndërsa korrupsioni i zyrtarëve të lartë është në rend të ditës, Prokuroria e Krimeve të Rënda raporton shifra minimale në këtë drejtim. Scan Televizion...

Qytetarët paguan 14.5 mld lekë taksa – Raporti/ 5.2 mld lekë...

Për vitin 2018, qytetarët shqiptarë kanë paguar 14.5 miliardë lekë taksa vendore, të cilat jo gjithnjë janë përkthyer në shërbime më cilësore. Referuar raportit të...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...