E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Raporti i OSBE/ODIHR, reagon PD: Kontribut për demokracinë shqiptare

Partia Demokratike përmes Sekretarit të Përgjithshëm të saj Gazment Bardhi vlerëson se Raporti përfundimtar i ekspertëve të OSBE/ODIHR-it, i cili rrëzon votimet moniste që...

Vasili: OSBE/ODIHR i cilësoi votimet moniste të 30 qershorit të paligjshme

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për raportin përfundimtar të OSBE/ODHIR, për 30 qershorin. Në një deklaratë në orën 22:00 nga selia e...

OSBE-ODHIR: Kolegji Zgjedhor rrëzoi në mënyrë të paligjshme dekretin e Presidentit

Raporti përfundimtar i OSBE-ODHIR për 30 qershorin, veç raportimi për shumë shkelje ligjore nga qeveria dhe KQZ ka kritikuar ashpër edhe vendimet e Kolegjit...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e vërtetë e kriminalizuar e qeverisë...

Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një...

Raporti: 28.6% e të rinjve, as në punë as në shkollë...

Shqipëria e ka në nivele alarmante numrin e të rinjve dembelë. 28.6 për qind të rinjve 15-29 vjeç në vitin 2018 nuk kanë qenë...

FMN skanon ekonominë: Vitin e ardhshëm “kërcen” rritja, rrezik nga plakja...

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë publik raportin e dytë të programit të post monitorimit për vendin tonë, ku sqaron se, ekonomia shqiptare është e...

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i...

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Raporti i OKB: Gratë shqiptare 500 minuta punë shtëpie në ditë

“Burrat nën hije lozin kuvendojnë, pika që s’u bie se nga gratë rrojnë”! – Andon Zako Çajupi. Vargjet e Andon Zako Çajupit shkruar 100 vite...

Pasuritë e nëpunësve të lartë – Raporti në Kuvend: 53 kallëzime...

Kreu i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave Shkëlqim Ganaj, ka raportuar të hënën në Kuvend për aktivitetin e...

EDITORIAL

Kur Presidenti paralajmëroi tërmetet, sulmet e njerëzve të Ramës ishin katastrofike

Presidenti Meta paralajmëroi para dy muajve institucionet shqiptare se duhet të marrin masa paraprake në ndihmë të...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com