E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Raporti

Etiketim: raporti

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si...

Vasili: Raporti i DASH, fytyra e vërtetë e kriminalizuar e qeverisë...

Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama. Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një...

Raporti: 28.6% e të rinjve, as në punë as në shkollë...

Shqipëria e ka në nivele alarmante numrin e të rinjve dembelë. 28.6 për qind të rinjve 15-29 vjeç në vitin 2018 nuk kanë qenë...

FMN skanon ekonominë: Vitin e ardhshëm “kërcen” rritja, rrezik nga plakja...

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë publik raportin e dytë të programit të post monitorimit për vendin tonë, ku sqaron se, ekonomia shqiptare është e...

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i...

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Raporti i OKB: Gratë shqiptare 500 minuta punë shtëpie në ditë

“Burrat nën hije lozin kuvendojnë, pika që s’u bie se nga gratë rrojnë”! – Andon Zako Çajupi. Vargjet e Andon Zako Çajupit shkruar 100 vite...

Pasuritë e nëpunësve të lartë – Raporti në Kuvend: 53 kallëzime...

Kreu i Inspektoratit të Lartë të Deklarimit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave Shkëlqim Ganaj, ka raportuar të hënën në Kuvend për aktivitetin e...

Taksat, raporti i Kinës: Përplasja nuk e ka fuqizuar Amerikën

“Përshkallëzimi i shpejtë i luftës tregtare nuk e ka bërë Amerikën të madhe përsëri, por kjo ka dëmtuar ekonominë amerikane.” Kështu thotë libri i bardhë...

Arben Tafaj: Raporti i KLSH-së, mjafton për të rrëzuar çdo lloj...

Shoqata "Tirana" mblodhi sot një tryezë diskutimi lidhur me situatën politike të krijuar në vend. Kreu i Shoqatës, Arben Tafaj, duke bërë një panoramë të...

Përse mbyllen dosjet e korrupsionit? – Raporti: Vetëm 8,6% shkuan në...

Ndërsa për vitin 2018  ka pasur një numër rekord hetimesh për korrupsion,  bie në sy se vetëm pak prej tyre kanë përfunduar në gjykatë. TV...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...