Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj: Presidenti Meta t’i kërkojë Edi Ramës të heqë taksën në...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Shqipëria ta heqë taksën në “Rrugën e Kombit”. “E lus presidentin t’i kërkojë Edi Ramës t’ia nisë...

Parlamenti serb: Duhet marrëveshje me Prishtinën, Kosovën e kemi humbur

Kuvendi i Serbisë ka miratuar raportin për Kosovën të përpiluar nga zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë. Raporti u miratua me 145 vota...

Haradinaj: Vuçiç po mbron krimin në veriun e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se reagimi i Aleksandar Vuçiç për aksionin në veri është i pakuptimtë. Haradinaj u shpreh se Vuçiç po...

Haradinaj: Vuçiç po mbron krimin në veriun e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se reagimi i Aleksandër Vuçiç për aksionin në veri është i pakuptimtë. Haradinaj u shpreh se Vuçiç po...

Foto/ Haradinaj siç nuk e keni parë kurrë më parë

E keni parë të drejtojë qeverinë e shtetit të Kosovës, por që nga dita e sotme, Kryeministi i Kosovës, Ramush Haradinaj do të jetë...

Haradinaj: Gjaku i martirëve na obligon që të mos ndalemi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka kujtuar maskrën që u bë në lagjen Tusuz të...

Ramush e Anita Hardinaj për vizitë në shtëpinë e Zoran Zaev

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar Maqedoninë, ku është pritur nga homologu i tij, Zoran Zaev. Këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi...

“Serbia”, Haradinaj takim me ambasadorin e Francës dhe Gjermanisë

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Heldt. Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se...

Haradinaj me ambasadorët: Njohja nga Serbia, vetëm në kufijtë ekzistues

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pasur një takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Heldt. Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se shkëmbyem...

Presidenti Meta pret në Durrës kryeministrin kosovar Haradinaj

Presidenti Ilir Meta është takuar mbrëmjen e djeshme me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Takimi mes tyre është zhvilluar në Durrës. Foto e takimit...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...