E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

A ka rënë qeveria në Kosovë? Ministrat nuk i shkojnë Haradinajt...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka mundur të mbajë dot sot mbledhjen e parashikuar të  kabinetit qeveritar. Kjo ka ndodhur sepse në mbledhjen e...

Haradinaj: Zhdukja e policëve, rast i dyshimtë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk ka ende rezultate për dy policët e zhdukur nga aksidenti i së shtunës që ndodhi...

Haradinaj: Nuk njohim pavarësinë e Katalunjës, s’ka analogji me Kosovën

“Nuk ka asnjë analogji të mundshme mes Kosovës dhe Katalunjës. vendosja e një paralelizmi do të ishte e pakuptimtë.” Ka qenë kjo deklarata e...

Pamjet e rralla, Haradinaj i gjakosur pas përleshjes me ushtarët rusë...

Një fotografi e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj e vitit 2000 është shpërndarë sot nëpër portalet serbe. Fotot e papublikuara më parë tregojnë lëndimet që...

Haradinaj: Shqiptarët dhe turqit në Kosovë nuk ndahen

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në ceremoninë kushtuar Ditës së Komunitetit turk në Kosovë. Në këtë ceremoni, Haradinaj tha se shqiptarët dhe...

Samiti në Shkup, Haradinaj takon komisionerin Hahn, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në kuadër të Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Shkup të Maqedonisë, ka zhvilluar një drekë...

Ke vrarë njeri gjatë luftës? Si i përgjigjet Haradinaj pyetjes së...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për televizionin serb “Happy”, citohet të ketë thënë se politika e jashtme e Kosovës i përket...

Haradinaj: Punët e Kosovës do t’i kryejë pa pyetur Erdogan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për deportimin e gjashtë shtetasve turq, ka thënë se Kosova do t’i ruajë marrëdhëniet me Turqinë. Ai...

Haradinaj: Punët e Kosovës do t’i kryej pa e pyetur Erdoganin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për deportimin e gjashtë shtetasve turq, ka thënë se Kosova do t’i ruaj marrëdhëniet me Turqinë, parasegjithash. Ai...

Haradinaj: Deportimi i shtetasve turq – ishte një lloj “vjedhje” e...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se nuk i kupton reagimet e presidentit turk ndaj tij, ndërsa...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...