E shtunë, Tetor 19, 2019
Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro! Thaçi, Vuçiç dhe Rama, bashkëpunëtorë!

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj është sot në mbrëmje i ftuar në një intervistë me Artur Zhejin në emisionin “360gradë”, në RTV...

Pse Ramush Haradinaj nuk pranoi mandatin e deputetit?

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, ai do ta dorëzojë mandatin e deputetin...

Haradinaj: Nuk flas me Hashim Thaçin prej kur u përplasëm për...

I nominuari për Kryeministër nga Koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka folur për raportet e tij me Hashim Thaçin, Presidentin e Kosovës. Ai ka thënë se...

Haradinaj nuk ndryshon qëndrimet e tij: Taksa ndaj Serbisë, deri në...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha në një intervistë ekskluzive për A2 se nuk do të ndryshojë asnjë nga politikat e tij...

Miting madhështor i AAK në Prishtinë: O Ramush ti ku je,...

Koalicioni AAK-PSD sot ka mbajtur tubimin qendror në Prishtinë. Në këtë tubim disa herë nuk janë ndalur brohoritjet për të nominuarin për Kryeministër, Ramush...

“Nuk fshihem pas Amerikës kur bëj punë të liga”, Haradinaj: Unë...

Me gjashtë tetor në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Gjithsej 25 subjekte politike të të gjitha komuniteteve janë regjistruar për të marrë pjesë...

Ish-kryeministri mesazh prekës në rrjetet sociale, kujton vdekjen e nipit

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar nipin e tij në përvjetorin e vdekjes, Shqipdon Haradinajn. Ai ka thënë se në...

Haradinaj: Dialogu për Kosovën kaloi te Merkel dhe Macron

Ramush Haradinaj ia njeh si meritë vetes faktin që dialogun për normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë e ka kaluar në një nivel...

Haradinaj: S’ka marrëveshje me Serbinë

Kryeministri në largim i vendit, njëherësh i nominuari për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka mbajtur tubim me qytetarët e Deçanit....

Tërmeti/ Kosova shpreh gatishmërinë për të ndihmuar Shqipërinë

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, deklaroi se Kosova është e gatshme që të ndihmojë Shqipërinë pas tërmetit 7.8 ballë që shkaktoi mbi 60 të...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com