Ballina Etiketimet Ramazan

Etiketim: Ramazan

Në këtë shtet agjërojnë 23 orë në ditë

Varësisht se ku jetojnë myslimanët nëpër botë, orari i agjërimit ndryshon. Në një qytezë të Argjentinës agjërohet 10 orë e 15 minuta, kurse në një...

Çfarë ushqimi duhet të hani në Ramazan?

Çfarë duhet pasur kujdes për një muaj të shëndetshëm Ramazani? Le të ngrihemi medoemos në syfyr sepse koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në...

Veshje e papërshtatshme për Ramazan! Prezantuesja pushohet nga puna

Një prezantuese nga Kuvajti është pushuar nga puna pasi përdoruesit e Twitter zbuluan se fustani i saj ishte i papërshtatshëm për t'u veshur në...

Ramazani fillon më 16 maj 2018

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, njofton të gjithë besimtarët se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e mërkurë, më 16 maj 2018. Komuniteti Mysliman...

Kur nis muaji Ramazanit? 4 fakte që duhet të dini

Agjërimi është një nga “Pesë Shtyllat e Islamit”. Muaji i Ramazanit sipas kalendarit hënor, pritet të fillojë me 15 maj ditën e martë dhe të...

Ja kur nisi muaji i Ramazanit, 8 gjërat që nuk i...

Çdo vit për Ramazan, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Kjo realizohet në shenjë solidariteti me të...

Fiter Bajrami, besimtarët falin Namazin në sheshin e ri

Me përfundimin e muajit të Shenjtë të Ramazanit,pas 30 ditëve agjërim, lutje, adhurime, besimtaret muslimanë shqiptare, dhe ata në mbarë botën, po festojnë diten...

Terror gjatë muajit të Ramazanit, ja cilat shtete ka paralajmëruar ISIS

Një audio-mesazh që thuhet se vjen nga zëdhënësi i grupit militant Shteti Islamik u bën thirrje ndjekësve të kryejnë sulme në Shtetet e Bashkuara,...

Kush po vret? Sulmet terroriste zgjidhja tek…

Pyetja e parë pas sulmit terrorist vdekjeprurës në Londër është sigurisht: Kush është përgjegjës? Policia britanike ka vrarë tre të dyshuar por ende nuk...

Është Ramazan, mos ia thoni kurrë këto dikujt që agjëron

Jemi në muajin Ramazan, i cili është muaji i nëntë në kalendarin Islam. Gjatë  këtij muaji myslimanët kudo në botë agjërojnë nga lindja deri...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com