E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Mehmetaj: Rama mban karrigen me dhunë, shqiptarët e refuzuan

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj komentoi deklaratat e shefes së misionit të OSBE/ODIHR, Audrey Glover, e cila tha se zgjedhësit kanë...

Karikatura nga mjeshtri Kapexhiu: Çfarë fshihet pas “dorës së shtrirë” të...

Duket se nëse ka një njeri që e di më mirë se kushdo, se zgjedhjet e 30 qershorit ishin dhe akti i fundit i...

Denoncimi te Berisha: Rama ndëshkoi policët që kontrolluan Tahirin, ngriti në...

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar ndëshkimin që i është bërë 35  oficerëve të Policisë që kontrolluan në sistemin TIMS hyrje-daljet e ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Strazimiri flet me emra: Rama njësoj si në ’90-n, po përdor...

Partia Demokratike, përmes ish-deputetit Gent Strazimir deklaron se Edi Rama si kryetar i bandës 339-184, po përdor për represion ndaj shqiptarëve kupolën e Policisë...

“S’do ketë më gjurmë LSI”, Meta nxjerr mesazhet: Ç’më shkroi Rama

Me gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit, ku ofroi edhe zgjidhjen e tij për daljen nga kriza, Presidenti Ilir Meta duket se sot ka vendosur...

Grekët tallen keq me poturet e Ramës: Shkatërroi industrinë e modës

Ditën e djeshme në Shqipëri u zhvilluan zgjedhjet më të pazakonta në 30 vite pluralizëm. Kjo për shkak se në 31 bashki garonin vetëm kandidatët...

30 qershori “historik”/ Të gjitha manipulimet dhe parregullsitë e një procesi...

Votimet e 30 qershorit 2019, do të hyjnë në historinë e vendit si i vetmi proces, pa datë të dekretuar, pa opozitë dhe vetëm...

PD: KQZ me urdhër të Ramës ka shtuar mbi 100 mijë...

Gjatë një bisede në studion e News 24, Albana Vokshi paralajmëroi publikimin e fakteve të rënda që provojnë se si është manipuluar procesi i...

Votimet njëpartiake të Ramës, ja si votohet familjarisht

Votimet si në diktaturë që u zhvilluan ditën e djeshme kanë sjellë edhe çuditë e tyre. Këto votime janë shoqëruar me situata nga më të...

“Tërmet…tërmet”, PDIU: 1 mln shuplaka nga shqiptarët për Ramën

Përmes një deklarate shpërndarë mediave, PDIU ka reaguar lidhur me pjesëmarrjen e ulët të zgjedhësve në procesin e 30 qershorit. “Sot shqiptarët panë me sytë...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...