E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Si është maskuar Projektligji për Rininë vetëm për të financuar FRESSH-in

Pas miratimit në qeveri të paketës anti-shpifje, para tre ditëve, një tjetër projektligj i dyshimtë nga qëllimi dhe kufizimi i të drejtave dhe lirive...

Edi Paloka: Rama të arrestojë kriminelin e lidhur me PS që...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka kërkoi sot nga ministria e Brendshme dhe kryeministri Edi Rama që të arrestojë personin E.P. që kërcënoi me...

“Milot-Balldren dhe Dukat-Orikum”, Vasili: Rama grabit shqiptarët, të gjithë në protestë...

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili në një dalje publike për mediat tha se Edi Rama dhe qeveria e tij vazhdon që të grabisë shqiptarët. Ai...

Pampuri: Votat e pavlefshme grusht ndaj qeverisë. KQZ legjitimoi farsën e...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri nga studio e Fax News, tha se Komisioni Qendror i Vjedhjeve legjitimoi vjedhjen e votave në votimet e...

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i...

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Zbulohet plani i PD, Alibeaj: Ç’do ndodhë në bashkitë e djathta

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, ka zbuluar në studion e News24 planin e demokratëve, lidhur me faktin nëse kryebashkiakët e djathtë do t’ua lirojnë zyrat...

Rama në Kryesi: Ja kur mbledhim asamblenë

Partia Socialiste ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë e saj, ku u diskutua lidhur me procesin e 30 qershorit. Në fund të korrikut Partia Socialiste...

Mehmetaj: Rama mban karrigen me dhunë, shqiptarët e refuzuan

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj komentoi deklaratat e shefes së misionit të OSBE/ODIHR, Audrey Glover, e cila tha se zgjedhësit kanë...

Karikatura nga mjeshtri Kapexhiu: Çfarë fshihet pas “dorës së shtrirë” të...

Duket se nëse ka një njeri që e di më mirë se kushdo, se zgjedhjet e 30 qershorit ishin dhe akti i fundit i...

Denoncimi te Berisha: Rama ndëshkoi policët që kontrolluan Tahirin, ngriti në...

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar ndëshkimin që i është bërë 35  oficerëve të Policisë që kontrolluan në sistemin TIMS hyrje-daljet e ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...