E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

“Karburant pa akcizë”, Rama: Masë depozitës në Porto Romano

Kryeministri Edi Rama njofton sot se aksioni kundër informalitetit ka ndëshkuar një tjetër subjekt abuziv. Sipas kryeministrit, depozita në Porto Romano të Durrësit është zbuluar...

Rama uron Kurban Bajramin, nxjerr fotot e xhamisë në Gjirokastër

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, të cilët festojnë sot Kurban Bajramin, që është një ndër festat më të rëndësishme të...

“Narcotica”, Rama sulmon Rai 3: Kjo nuk është gazetari

14 tonë kokainë të kapura para se të niseshin me nëndetëse drejt Shqipërisë, mbjellja e 1 të tretës së Shqipërisë me kanabis në vitin...

Basha: Edi Rama është sponsorizuesi dhe përfituesi kryesor i informalitetit (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nëpëmjet një video mesazhi në "Facebook" zbulon rekordet e vjedhjeve të "Hajdutit Psiqik", Edi Rama këto 6 muaj. Pasuri...

Rama-komentuesit: Më merr të keqen, s’jetoj për të mbushur xhepat

Kryeministri Edi Rama sa herë që i jepet mundësia replikon me qytetarët në rrjetet sociale, madje shpesh herë edhe përplaset me ta. Në një video...

Rama heq çdo dyshim/ Tenderi për Teatrin Kombëtar fasadë, fituesi i...

Shkruan Vincent W.J. van Gerven Oei Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Edi Rama na i hoqi të gjitha dyshimet se procedura e tenderit për...

Kryeministri Rama me pushime, fotoja e veçantë që publikon

Kryeministri Edi Rama vijon pushimet verore me familjen e tij, ndërsa zgjedh një moment të veçantë për të ndarë me ndjekësit e tij në...

Rama nxjerr videon: Policia çliron Gjirin e Gjipesë nga zaptuesi

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Gjiri i Gjipesë, i cili u nënshtrua sot kontrollit policor në kuadër të aksionit anti-informalitet Në një...

Rama paralajmëron dështimin: Sezoni i ardhshëm do të jetë pa zaptues...

Kur na ndajnë pak javë nga mbyllja e sezonit turistik, qeveria shqiptare nuk duket shumë entuziaste për "suksesin" e 10 milionë turistëve që paralajmëroi...

Rama iu tregon sërish grushtin abuzuesve: Do paguani shumëfish

Kryeministri Edi Rama vijon t’iu tregojë grushtin dhe të paralajmërojë të gjitha bizneset që abuzojnë se do të ndëshkohen dhe do të përballen me...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com