E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Nard Ndoka: Rama e ka pijen e keqe

Kreu i PDK-së Nard Noka se kryeministri është pijedashës. Në intervistën për "Late Night Show" në RTV Ora, ai rrëfeu se Rama jo vetëm...

“Shqipëria është një parajsë krahasuar me Italinë”! Mesazhi i Ramës para...

“Shqipëria është një parajsë krahasuar me Italinë!”. Ka qenë ky mesazhi që kryeministri shqiptar u ka dhënë investorëve italianë në fjalën e mbajtur në...

Përfaqësuesit e Komisionit të Venecias takim me kryeministrin Rama, zbulohet tema

Një tjetër grup nga Komisioni i Venecias vjen në Tiranë. Përfaqësuesit e Komisionit të Venecias po zhvillojnë një takim me kryeministrin Edi Rama, i...

Takimi me Ramën, Tusk: Sundimi i ligjit dhe marrëdhëniet e fqinjësisë...

Një muaj para se vendet e Bashkimit Europian të marrin një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk...

Tritan Shehu: Rama anulon financimin për lotusin e 7-të të rrugës...

Ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu, shkruan në “Facebook” se talljet e kryeministrit Edi Rama me Gjirokastrën nuk kanë fund, pasi sipas tij, ka anuluar financimin...

Denoncimi i PD: Kandidati i Ramës, i dënuar në Itali për...

Partia Demokratike deklaron se kandidati i kryesocialistit Edi Rama për Vaun e Dejës, Mark Babani, është i dënuar në Itali për vjedhje makinash. Nga foltorja...

KLSH akuzon kryeministrin Rama për koncensionet

Dy ditë para votimit në Kuvend, Kontrolli i Lartë i Shtetit i ka kërkuar qeverisë dhe parlamentit që të tërhiqen nga miratimi i koncesioneve...

Rrefimi i Maks Velos: Pse e refuzova dokumentarin për mua kur...

Nga heronjtë e rremë, te disidentët e rremë. Maks Velo është i shqetësuar. Sipas tij, me vuajtjet e komunizmit abuzohet për përfitime të veçanta...

Pakt Rama-Basha? Aleatët e PD: Po marrëveshjes, por të jetë transparente

Aleatët e Partisë Demokratike nuk e fshehin shqetësimin për një marrëveshje të dytë Rama-Basha. Të djegur nga eksperienca e paktit të vitit 2017 kërkojnë...

“U hapën”, Berisha ironizon: Deklaratat e Edvin Mafisë në 4 vitet...

Ish-kryeministri Sali Berisha është treguar më sarkastik se kurrë sot ndaj kryeministrit Edi Rama, duke publikuar me data dhe vite, deklaratat e guximshme që...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com