E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Rama ik

Etiketim: Rama ik

“Rama IK!” Një protestë origjinale (VIDEO)

Njerëzit që kërkojnë largojnë largimin e Edi ramës sa vijnë e shtohen. Për më shumë ndiqni pamjet e një proteste të veçantë që po...

Policit i vjen në majë të hundës, ngre dy gishtat lart...

“Rama ik” është kthyer në një refren për të gjithë shqiptarët kohët e fundit. Kudo dëgjohen njerëz që thonë “Rama ik”. Madje, edhe në kafe,...

Vuvuzela e “Rama ik”, kryeministri pritet me protesta në Patos

Kryeministri Edi Rama pritet me protestë edhe në Bashkinë Patos ku do të zhvillojë sot takimin elektoral prezantues të kandidates së PS për mandatin...

”Rama ik” edhe nga tifozët e kombëtares (FOTO)

Në nisje të pjesës së dytë të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Moldavisë që po luhet në stadiumin “Elbasan Arena” tifozët kanë shpalosur një banderolë...

“Rama ik” në takimin elektoral, reagimi agresiv i Ramës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama vijon fushatën e tij elektorale në Dibër ku prezantoi kandidatë për bashkitë e këtij qarku. Gjatë fjalimit të kreut të qeverisë...

Të rinjtë e LRI me mesazhe të forta në protestë (FOTO)

Një pjesë e të rinjve të LRI, në protestën e tetë kombëtare ku kërkohet largimi i kryeministrit Rama kanë zgjedhur të protestojnë ndryshe këtë...

Protestuesit “pushtojnë” Tiranën, Rama prezanton kandidatin në Berat

Mijëra opozitarë janë mbledhur në kryeqytet dhe kërkojnë largimin e kryeministrit, i cili nuk ndodhet në Tiranë. Rama është duke zhvilluar një takim tani në Berat duke prezantuar kandidatin për...

Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje më 30 qershor

Presidenti Ilir Meta ka anuluar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore. Në një deklaratë për mediat, Presidenti njofton se “kam vendosur të shfuqizoj Dekretin...

Vasili: Kjo është përgjigja për miun e vrimave, që quhet Edi...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka postuar foto nga protesta ku shihet një pjesëmarrje e jashtëzakonshme e qytetarëve. Pamjet tregojnë se gjithë qendra e Tiranës...

“Të bashkuar do të heqim, të bashkuar do të zhdukim!” Mesazhi...

Me mijëra qytetarë janë derdhur sërish sot para kryeministrisë, për të protestuar kundër kriminalitetit, varfërisë, korrupsionit dhe mbi të gjitha keqqeverisjes dhe bashkëpunimit të...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...