E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Qyteti shqiptar

Etiketim: qyteti shqiptar

Mercedesi më i vjetër në Europë, gjendet në qytetin shqiptar

Kudo në botë, automjetet antike (që kanë mbi 30 vite që janë prodhuar) vlerësohen dhe çmohen së tepërmi nga të apasionuarit pas makinave të...

Ky është qyteti shqiptar ku nuk ka asnjë lypës

Bajram Mjeku, ish-zëdhënës i komunës së Prishtinës, pasi ka kaluar situatën e rënies së kokrrave të mëdha të breshërit, të cilat dëmtuan një pjesë të...

Qyteti shqiptar, rajoni më i varfër i Europës

Rajonet më të varfra të Europës janë ato të pjesës jug-lindore si në Rumani, Bullgari, Greqi, Shqipëri dhe disa rajone në Spanjë, ku të...

Kush është qyteti shqiptar me numrin më të lartë të makinave

Ashtu si edhe në tregues të tjerë të zhvillimit ekonomik qendra e vendit ka diferencë të madhe me rajonet e tjera edhe për numrin...

Kush është qyteti shqiptar ku do vendosen 100 kamera sigurie

Ambasada amerikane në Kosovë përmes ICITAP-it do të investojë me 100 kamera të sigurisë për qytetin e Gjilanit në vlerë prej 88 mijë dollarësh. Lajmin...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...