E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Qytetar nderi

Etiketim: Qytetar nderi

Cërriku shpall “Qytetar Nderi” kampionin e Europës në peshëngritje

Peshëngritësi, Briken Calja, shpallet Qytetar Nderi i Cërrikut.Çmimi iu dorëzua në një ceremoni në ambientet e Bashkisë nga kryebashkiaku Altin Toska. Toska: Brikeni ka përfaqësuar jo...

Atentatori i Hajdarit “Qytetar Nderi”. Berisha: Të shporrim horrin Rama

Me votat e këshilltarëve të Partisë Socialiste, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli sot Gafurr Mazrrekun “Qytetar Nderi” të Hasit. Motivacioni për dekorimin e Mazrekut...

Këshilli Bashkiak shpall ”Qytetar Nderi” Mazrekun, atentatorin e Hajdarit

Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun "Qytetar Nderi" të Hasit, me motivacionin "Personalitet Intelektual, për kontributin...

Ambasadori zviceran shpallet “Qytetar nderi” i Beratit

Ambasadori i Zvicrës në Shqipëri, Christoph Graf, është nderuar me titullin “Qytetar Nderi i Beratit”. Me votat unanime të këshillit bashkiak Berat, Graf është vlerësuar...

Adem Demaçi, “Qytetar Nderi” i Tiranës

Tirana ka nderuar sot politikanin dhe shkrimtarin e njohur kosovar, Adem Demaçi, me titullin “Qytetar Nderi”. Në një ceremoni të posaçme, kryetari i Bashkisë...

Thaçi shpallet qytetar nderi i Shkodrës

Shkodër, 4 tetor 2016 - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur sot qytetar nderi i Bashkisë së Shkodrës.  Me propozimin e të...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com