E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Qeverisja

Etiketim: qeverisja

Manjani: Politika nuk e do këtë vend, po populli e do?!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se politika shqiptare sot është e shantazhueshme dhe kjo është më e keqja që kemi në drejtim. "Projektet e...

Drejtori i “VOA”: Çështja “Lllalla” është serioze; Rama s’ka më alibi...

Intervistë e Elez Biberajt, drejtor i “Zerit të Amerikës” për Euroazinë, dhënë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin “Debate në Channel One”. Elez Biberaj për...

PS mbledh Asamblenë, analizohet puna e 100 ditëve të para

Kryeministri Edi Rama sot do të mbledhë Asamblenë e PS-së, ku do të bëhet analiza e qeverisë së 100 ditëve të para. Axhenda e...

“LSI nuk ka asnjë shans për në qeveri”, përgjigjet ashpër Kryemadhi

Deputetja dhe kandidatja e LSI-së për deputete Monika Kryemadhi ka qenë e ashpër në drejtim të Partisë Socialiste por edhe asaj demokratike. E pyetur për...

Njerëzit me të cilët do qeverisë Trump

Presidenti i zgjedhur Donald Trump nuk ka kuadrot apo donatorët tradicionalë të Washingtonit për t’i përfshirë në kabinetin e tij, por skuadra e tij...

Banaliteti i qeverisjes së Ramës

Kur në konferencë e tij të fundit për shtyp Kryeministri Edi Rama deklaroi se “nuk do të ketë zëvendësime ministrash në qeveri pasi nuk...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...