E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Qeverise

Etiketim: qeverise

USAID thirrje qeverisë: Kujdes PPP-të në energji

Pas Fondit Monetar Ndërkombëtar edhe USAID i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare që të bëjë kujdes me dhënien e konçesioneve PPP në sektorin e...

FMN “shuplakë” qeverisë: Ndalni praktikat e PPP-ve, me rrezik për buxhetin

-Edhe njëherë FMN i tërheq ‘veshin’ qeverisë për koncensionet. Në deklaratën e fundit pas vizitës 2 javore në Shqipëri të misionit, FMN tregohet skeptike...

Projektet e qeverisë për bujqësinë, ekspertët: Mund të dështojnë, 90% e...

Skema e qeverisë që fton fermerët të aplikojnë për fonde mbështetëse, mund të dështojë pasi dokumenti i vetëm që kërkohet nga fermerët, pajisja me...

“Dhurata” 3 mijë lekë e qeverisë, pensionistët të pakëaqur me shpërblimin

Tre mijë lekëshi shpërblim nuk i ka kënaqur pensionistët por megjithëatë mirëpresin dhuratën e qeverisë. Në Kukës, qarkun më të varfër sipas INSTAT, ku rezultojnë...

Paketa fiskale/ Biznesi-qeverisë: Mbani premtimet elektorale, ulni taksat

Komuniteti i biznesit ka paraqitur  kërkesat e tij për paketën fiskale që do të shoqërojë  buxhetin e vitit të ardhshëm, e cila u diskutua...

Ish-të përmbyturit ultimatum qeverisë: Lekët për 15 ditë, ose grevë

Pas protestave të vazhdueshme dhe në mungesë të një përgjigjeje nga ana e qeverisë, banorët e prekur nga përmbytjet kërcënojnë me grevë urie. Të parët...

Dokle thumba qeverisë: Qytetarët meritojnë më shumë nga ju që u...

Deputeti i Partisë Socialiste Namik Dokle ka postuar sot disa fotografi në faqen e tij në Facebook dhe kritikon qeverinë për mosmarrjen e masave...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...