Ballina Etiketimet Qeverise

Etiketim: qeverise

“Hapja e negociatave e parakohshme”, zbulohet letra e qeverisë holandeze për...

Qeveria holandeze i drejtohet me një letër parlamentit të Holandës për çështjen e vendimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave....

Kandidatja për kryeministre Vjosa Osmani në veri të Kosovës kundër ndryshimit...

Kandidatja e LDK-së për kryetare të Qeverisë, Vjosa Osmani, së bashku me kreun e LDK-së në Prizren, Anton Quni, kanë vizituar disa fshatra në...

Rama mbron sërish Dakon dhe shitblerjen e votës: Ndodh dhe në...

Në Kuvend, kreu i qeverisë, Edi Rama, foli edhe për shtrëngimin e masave për ata që përfshihen në shitblerje votash në zgjedhje. Ai madje tha...

Vasili mesazh të fortë policisë: Qeveria do largohet me pahir

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili nga protesta e banorëve të Unazës dha një mesazh për policinë, duke deklaruar që mos i afrohen banorëve. Vasili: Sot...

Franca: Hiqeni ose pezulloni taksën

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina ka nxitur reagime të shumë...

Gazetarët kundër qeverisë: Spiropali në Kavajë theu etikën dhe privatësinë

Intervista e ministres Spiropali me prindërit e 13 vjeçares të dhunuar në Kavajë konsiderohet si shkelje e privatësisë dhe cënim të të drejtave të...

Ministrat flasin shqip në mbledhjet e qeverisë së Maqedonisë

Ministrat e Qeverisë së Maqedonisë prej dje kanë filluar të aplikojnë përdorimin e gjuhës shqipe në mbledhjet e Qeverisë. Lajmin e ka bërë të...

”I ka shkuar nami deri në Australi, sot e ka pushim”,...

Kreu i qeverisë Edi Rama është ndalur paraditen e sotme në një vizitë në qytetin e Elbasanit, ku ka takuar përfaqësuesit lokal, si dhe...

Ligji për median, Shkullaku: Gazetarët në protestë. Rakipi: Rama që doli...

Partia Demokratike organizoi sot një tryezë për lirinë e medias dhe projektligjin e diskutueshëm që qeveria ka propozuar për kontrollin e mediave online. Shumica...

Kreditimi i qeverisë, rekord – Në 24% të PBB, bashkë me...

Kreditimi ndaj qeverisë dhe ndaj ndërmarrjeve shtetërore në vendin tonë fiksohet në 24% të Prodhimit të Brendshëm Bruto, thotë një raport i publikuar së...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com