E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Situata tek Astiri/Braimllari: Dëmshpërblim me çmimin e tregut, dënime për dhunuesit...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, në një intervistë në ''Ora News'', ka komentuar dhunën ndaj banorëve dhe aksionin në ''Unazën e Re'',...

Video/ “Monitor Ekonomi”, qeveria shtrëngon rripat për buxhetin 2020. Në pikëpyetje...

Ministria e Financave ka publikuar tabelat e projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. Sipas këtyre të dhënave rritja ekonomike vendoset në pikëpyetje pasi Qeveria ka...

Arsimi profesional e strehimi në “dietë” – Rama shkurton fondet për...

Qeveria ka shkurtuar fondet për arsimin e mesëm profesional, pavarësisht objektivave për zgjerimin e tij. Kështu, për 2020-ën, në zërin e investimeve, janë parashikuar...

Nuk ka para! Qeveria pezullon tenderat e mëdhenj, zbulohet urdhëri për...

Një pjesë e institucioneve publike janë udhëzuar nga qeveria që të pezullojnë tenderat e mëdhenj dhe të shlyejnë detyrimet e prapambetura për shkak se...

Spahiu: Të shkojmë në zgjedhje, LSI gati për ballafaqim mbi platformat

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, tregon disa nga propozimet e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për një ekonomi më konkuruese por dhe për një administratë...

Qeveria ul fondin e investimeve, pranon se është në krizë

Nga 2212 projekte të programuara për financim nga buxheti i vitit 2019 në zërin e investimeve publike, më pak se gjysma e tyre janë...

Qeveria në borxh me bebet për shpërblimin e lindjes, detyrimet arrijnë...

Deri në qershor të këtij viti qeveria kishte ende rreth 293 milionë lekë apo rreth 2.3 milionë euro detyrime të pashlyera në zërin e...

Si do të ikë Rama nga qeveria? Kejdi Mehmetaj tregon rrugën

Ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 tha se pas dështimit të hapjes së negociatave me BE,  kryeministri Edi Rama...

Dështimi i negociatave, Minxhozi: Qeveria duhet të bënte “Mea Culpa” para...

“Qeveria shqiptare duhet të kishte bërë një “mea culpa” formale pas kthimit nga Brukseli”. Kështu deklaron analisti Skënder Minxhozi. I ftuar në emisionin ‘Real...

“Qeveria premtoi të ulë borxhin publik”, raporti i BE-së: Ekonomia e...

Takimet e mbajtura në fillim të tetorit në Bruksel në kuadër të marrëveshjes së Asocim-Stabilizimit kanë ngarkuar më tre detyra Shqipërinë të lidhura drektpërdrejt...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com