E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Qeveria “Rama”

Etiketim: Qeveria “Rama”

Spartak Ngjela sulmon ashpër kryeministrin Rama

Avokati Spartak Ngjela, një nga mbështetësit e politikave të qeverisë “Rama”, ka reaguar ashpër në Facebook për mënyrën sesi kjo qeveri po menaxhon krizën...

Vokshi: Qeveria Rama me ligje censure, kundër lirisë së medias

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se qeveria Rama mban në fuqi ligje censure. Voksbi thekson se ligjet...

Konçensioni i ri: 100 kilometra, 712 milionë euro

Qeveria shqiptare hapi së fundmi tenderët për dy rrugë të reja me modelin “koncesion”, duke çuar në katër numrin e projekteve që synojnë të...

Raporti i KE: Qeveria Rama dështim në luftën ndaj korrupsionit

Grupi i Shteteve të Këshillit të Europës kundër korrupsionit ka bërë publik ditën e sotme një raport për luftën e Shqipërisë ndaj korrupsionit. Që në...

Krahasimi/ Qeveria në 2018 shpenzon më shumë për ‘qejfe’ se sa...

Qeveria Rama duket se është e lidhur fort me pjesën e imazhit. Këtë gjë e tregon edhe shpenzimet e parashikuara në buxhetin e vitit...

Deputeti i PD ”zbulon” qeverinë ”Rama 3”: Pushtet, krim dhe kërcënim...

Nga Agron Shehaj-Deputet i PD-së Qeveria Rama 2 ra! Nga sot e tutje shqiptarët do e shikojnë Ramën dhe ministrat e tij në një mënyrë...

Dokumenti/ Qeveria ia jep pronat shtetërore PS-së

Qeveria Rama ka firmosur dy vendime duke kaluar në pronësi të Partisë Socialiste dy prona shtetërore. Fjala është për prona shtetërore në qytetet Klos dhe...

Tranzicioni në 4 ministri u shoqërua me fotografi në grup, urime...

Katër ministrat e rinj kanë marrë detyrën ditët e fundit dhe procesin e tranziionit politik e kanë pasqyruar edhe në rrjetet sociale. Dikush me...

Rrëzimi i qeverive me çadra minorancash, është rrëzim i shtetit

Nga Zef Shtjefni/Një nga këto ditë po kaloja në bulevard pranë çadrës së Opozitës. Mu duk se pashë ca fytyra të njohura dhe thashë...

Kush nga ministrat e rinj të Ramës, ka tentuar vetëvrasjen?

Lëvizjet në kabinetin qeveritar nuk kanë kaluar pa vëmendjen e PD-së, edhe pse kjo e fundit ka deklaruar se protesta e saj vazhdon dhe...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...