E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Qeveria e Italisë

Etiketim: Qeveria e Italisë

Italia miraton buxhetin 2020 – Ulje të taksave që do financohen...

Qeveria e Italisë miratoi projektbuxhetin e vitit 2020 këtë javë, që synon të ulë taksat për shtresën e mesme dhe luftojë shmangien tatimore, ndërkohë...

Italia propozon taksa mbi kursimet e fshehura në kasafortat e sigurisë

Qeveria e Italisë mund të taksojë para dhe sende të tjera me vlerë të mbyllura në kasafortat e sigurisë të mbajtura në banka, thanë...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...