E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Qeni

Etiketim: qeni

Qeni me buzëqeshje dhe me sy si të njeriut

Një qenushe e adhurueshme me fytyrë me tipare njerëzore është bërë viral në internet. Qeni i quajtur Nori ka pronar Kevin Hurless, 33 vjeç dhe...

Doni të birësoni një qen? Këto janë 6 rracat ideale për...

Familjet që duan të adoptojnë qen, ndërkohë që kanë fëmijë të vegjël në shtëpi janë shumë të rrallë. Ndoshta për shkak se këlyshët dhe...

Të flasësh me qenin tënd nuk është çmenduri, të kupton shumë...

Nëse kthehesh në shtëpi dhe gjëja e parë që bën është të bisedosh me qenin tënd, mbase të tjerët rreth teje do mendonin se...

VIDEO/ Qeni i bie borisë së makinës, ja arsyeja

Një qen në Arizonë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës shihet në këtë video duke i rënë borisë, pasi ishte mërzitur nga trafiku. Ai kishte...

Qeni largon hajdutët të pajisur me maska dhe armë

Qeni i një banese në Surray të Anglisë ka qenë jashtëzakonisht besnik ndaj pronarit, duke mbrojtur banesën. Ishte qeni ai që parandaloi grabitjen e...

Qeni vjedh bar për të ushqyer buallin e uritur

Miqësia mes një qeni dhe bualli mund të duket e pamundur. Por kjo video tregon se jo vetëm mund të ekzistojë miqësia mes tyre...

Ky është reagimi i dëshpëruar i qenit “kockë e lëkurë” kur...

Në rrjetet sociale po qarkullon një video e një qeni, që i kanë mbetur vetëm kockat prej kequshqyerjes, ndërsa sheh ushqimin për herë të...

U zhduk gjatë shëtitjes, qeni bllokohet në vrimën e lepurit për...

Pronarja e një qeni ia ka dalë të bashkohet me kafshën besnike pesë ditë pasi kishte mbetur i bllokuar në vrimën e lepurit. Sarah Mclellan...

Njeriu e do qenin si fëmijën, tashmë e thotë edhe shkenca

Studiuesit japonezë kanë matur sasinë e oksitocinës në urinën e zotëve që përqafojnë kafshën e tyre dhe kanë arritur në përfundimin se është e...

Qeni i humbur gjen rrugën për në shtëpi, ndihmohet nga një...

Pronarët menduan se e humbën përgjithmonë, por qeni i tyre u kthye në shtëpi vetë i treti, i shoqëruar nga një dhi dhe një...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...