E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Qamil Xhani

Etiketim: Qamil Xhani

Video tek Fevziu, blof si filmat multiplikativ

Një video e transmetuar dje në “News 24” dhe “Tv Klan”, në vend që të hidhte dritë mbi skandalin e CEZ-it, i ka komplikuar...

Diçka po kurdiset në prapaskenë ndaj Ilir Metës

Përsëri një lojë e madhe po përgatitet kundër Ilir Metës. Nga Rama apo nga Berisha, apo nga të dy së bashku, kjo mbetet për...

Thashethemet e OSBE-së për “200 milionë eurot” e Edi Ramës

  Një raportet konfidencial i dalë nga zyrat e OSBE-së (Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë) ka shkaktuar një situatë të paprecedentë në Shqipëri....

Angazhimi i komuniteteve fetare në shërbim të paqes

Dialogu mes besimeve dhe kulturave” që u zhvillua në Tiranë, bashkoi përfaqësues të besimeve të ndryshme fetare, të cilët janë të përfshirë në misionin...

Rama fillon spastrimin para dekriminalizimit në parlament

    Partia Socialiste votoi dje kërkesën e Prokurorisë për hetimin e deputetit Armando Prenga. Kërkesa e organit të akuzës ka marrë votat e gjithë deputetëve...

PS përjashton deputetët që shkruajnë libra dhe afron ata që mbajnë...

  EDITORIAL Ngjarja në Laç shkaktoi habi dhe reagime në opinionin publik. Ngjan gati e pabesueshme. Një deputet i zgjedhur për dy mandate, merr pistoletën dhe...

Tymnaja greke për kishën e Himarës

Qamil Xhani / Një problem me karakter urbanistik në Himarë është kthyer në një mollë sherri mes Greqisë dhe Shqipërisë. Shembja e Kishës së Dhërmiut...

FUCK UEFA!

Shqiptarët janë ndjerë të fyer dyfish nga kjo histori, që nisi më 14 tetor në mënyrë të turpshme në Beograd dhe u mbyll në...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...