E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Pyje

Etiketim: pyje

VIDEO/ Pyjet e Dibrës në flakë

Dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë masivet pyjore në Bulqizë e Dibër. Prej tre ditësh një zjarr i madh ka përfshirë masivin pyjor...

Zjarri “kërcënon” vendin, nesër 38 °C, qarqet më të rrezikuara

Disa qarqe të vendit janë të rrezikuara nga zjarret, për shkak të temperaturave të larta të këtyre ditëve. IGJEUM raporton se rrezik të lartë...

Lajm i fundit/ Zjarr më masivin pyjor në Durrës

Një masiv pyjor është përfshirë mbrëmjen e sotme nga flakët në fshatin Drac të ish-komunës Ishëm. Zjarri ka rënë rreth dy kilometra larg nga rruga...

Kina planifikon ta mbulojë me pyje një të katërtën e vendit

Me objektivin për ta shndërruar Kinën në një eko-qytetërim, autoritetet po punojnë që pyjet të mbulojnë afërsisht ¼ e vendit deri në 2020. Planet nuk...

Dita Botërore e Pyjeve. Po pyjet ku i kemi?

Nga Mark Zefi Nuk duhet të jëtë rastësi që dita botërore e pyjeve dhe ekujnoksi pranveror përkojnë në të njëjtën ditë me 21 mars. Pylli...

90% e vendit e kërcënuar nga zjarret

90 përqind e territorit të vendit është nën rrezikun e zjarreve. Për shkak të terrenit të vështirë, dy helikopterë nga Greqia kanë operuar nga...

Demiraj: Mos i vini zjarrin pyjeve, po rrezikoni sigurinë kombëtare

Shqipëria është në një situatë kritike sa ju takon vatrave të zjarrit në këto ditë të nxehta vere. Mbi zjarrëvënien e qëllimshme, ka reaguar...

Temperaturat e larta në vend, digjen rreth 8 hektarë pyje e...

Gjatë 24 orëve të fundit deri në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm jane konstatuar 5 vatra zjarri ne pyje e kullota. Specialistët e...

Zjarret në vend, 12 vatra të reja në 24 orët e...

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 12 vatra zjarri në Shkodër, Tiranë, Durrës, Elbasan, Korçë, Berat, Lezhë dhe Fier....

Vazhdon situata alarmante e zjarreve, ja vatrat e reja

Edhe përgjatë 24 orëve të fundit, për shkak te temperaturave të larta, rreziku i rënies së zjarreve mbetet i lartë. Strukturat e Emergjencave Civile...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com