Ballina Etiketimet Pyetje

Etiketim: pyetje

Britania ikën nga BE dhe vjen Shqipëria? Pyetja që nervozoi Martin...

Ish-kryetari i Parlamentit Europian Martin Schulz ka folur për situatën në Bashkimin Evropian. I ftuar në emisionin “Maischberger” në televizionin gjerman ARD ai është...

Një intervistë pune ka 3 pyetje kryesore

Punëdhënësit gjithmonë iu drejtohen nëse keni ndonjë pyetje në fund të një interviste. Para se të thoni “jo” dhe të largoheni, mos harroni se...

Rubrika “Pyetje Psikologut”: Si të kultivoni mirënjohjen?

Pyetje nga E.M, në rubrikën e “Koha Jonë”, “Pyetje Psikologut": E nderuar psikologe, më ndodh shpesh herë që gjithçka që njerëzit bëjnë për mua,...

Ambasada e SHBA: Kushtet dhe gabimet që s’duhet të bëni

Disa nga pyetjet më të shpeshta që i mbërrijnë nga personat që duan të aplikojnë për Lotarinë Amerikane. Pas kërkesave të shumta të lexuesve...

Pyetjet e Steve Jobs që shpëtuan Apple nga falementimi

Vetëm një pyetje e Steve Jobs e bëri kompaninë Apple të ngjitej nga falimentimi në 1 bilionë dollarë fitime. Jobs ishte kthyer në Apple...

Dosja ”Tahiri”, zgjerohet rrethi i të pyeturve

Në një kohë kur Gjykata e Krimeve të Rënda miratoi kërkesën e Prokurorisë për zgjatje e afateve të hetimeve për Saimir Tahiri, rrethi i...

Bëni këto dy pyetje dhe shikoni çfarë do ndodhë

Pyetjet janë pjesë e rëndësishme e çdo lidhje… duke filluar nga “A dëshiron të dalësh ndonjëherë me mua” te “Pse po gërhet aq shumë?”,...

I gjithë interneti u bë lëmsh! Sa katrorë janë në foto?

Koha për quiz! A mund të gjeni numrin e saktë të katrorëve në këtë foto të thjeshtë? Ok, jo dhe aq e thjeshtë...Mbi 60% e...

Ngacmohet për plakjen, befason përgjigjia e Angelina Jolie

Angelina Jolie është një nga njerëzit më të famshëm dhe konsiderohet femra më e bukur në botë. Ndoshta disa njerëz do të ishin të...

Pyetjet që stafi i “facebook” ju bën kandidatëve për punë

Shumica e procesit të intervistimit përfshin pyetje për ekspertizë teknologjike, megjithatë intervista përfshin edhe disa pyetje që s’kanë të bëjnë fare me teknologji. Telegrafi...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com