E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Putin

Etiketim: putin

Pas kontrollit të internetit, Putin dëshiron të zëvendësojë Wikipedia-n me ekuivalentin...

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbështetur krijimin e një “enciklopedie ruse” në internet me “informacion të besueshëm” për të zëvendësuar Wikipedia-n. “Është më mirë ta...

SHBA testoi raketa balistike, Putin: Nuk do rrimë duarkryq

Presidenti rus, Vladimir Putin, i tha ministrisë së Mbrojtjes, dhe agjencive të tjera qeveritare që të analizojnë kërcënimin nga një test i ri raketash...

Trump i ofron ndihmë Putinit për zjarret në Siberi

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka ofruar ndihmë Rusisë që të përballet me zjarret në pyjet e Siberisë, teksa synon të përmirësojë marrëdhëniet e...

Vladimir Putin iu bën reprezalje rusëve, arreston 317 protestues

Policia ruse ka arrestuar më shumë se 300 vetë pasi mijëra qytetarë u mblodhën në Moskë për të kërkuar zgjedhje të lira dhe të...

Porta e Rusisë vë në rrezik kaolicionin qeverisës në Itali

Skandali Rusiagate, i cili hedh dyshime mbi financimin e Rusisë në fushatën elektorale të partisë Lidhja në zgjedhjet evropiane të majit 2019 ka tronditur...

Putin: Rusia pajtohet me Arabinë Saudite që të zgjasë marrëveshjen e...

Rusia ka rënë dakord me Arabinë Saudite që të zgjasë me gjashtë deri nëntë muaj marrëveshjen me OPEC për reduktimin e prodhimit të naftës,...

Trump takon Putin në Osaka: “Është një nder. Mos ndërhy te...

Presidenti Donald Trump i tha homologut rus Vlaidimir Putin që të mos ndërhyjë në zgjedhjet amerikane,  pas skandalit që solli hetime 2 vjeçare ndaj...

Xi Jinping takon Putin – 70-vjetori i marrëdhënieve diplomatike mes vendeve

Kina dhe Rusia kanë rënë dakord të forcojnë marrëdhëniet në një partneritet strategjik të koordinimit dhe premtuan të fuqizojnë stabilitetin botëror, sipas dy deklaratave...

Mediat ruse: E dashura e Putin sjell në jetë binjakë

Ish-atletja Alina Kabaeva, e cila spekulohet se është partnerja e Vladimir Putinit prej shumë vitesh, ka sjellë në jetë binjakë. Nuk ka pasur kurrfarë konfirmimi...

Thyhet rrjeti, Putin rrëzohet në pistën e akullit

Presidenti rus Vladimir Putin mendohet nga shumëkush si person i fuqishëm dhe i pathyeshëm. Mirëpo, ai duket se është “thyer” në pistën e akullit. Putin...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com