E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Punimet

Etiketim: punimet

Tenderi i ri i unazës – Rihapet gara për lotin 1,...

Punimet për ndërtimin e lotit të parë të Unazës së Madhe do të nisin në janar të vitit që vjen. Pas miratimit të projektit të...

Punimet në rrjet, OSHEE: Zonat e Tiranës që do të ngelin...

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njoftoi se gjatë ditës së nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Sipas njoftimit,...

Punimet në autostradë, gati qarkullimi në TEG-Tuneli i Kërrabës

Vijojnë punimet në autostradën Tiranë-Elbasan, ndërsa ARRSH-ja njofton se segmenti nr.1 TEG-Tuneli i Kërrabës do të jetë i hapur trafiku dhe lëvizja e mjeteve...

Punimet në autostradë, ARRSH bën një njoftim të rëndësishëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka një njoftim të rëndësishëm për gjithë drejtuesit e mjeteve, lidhur me punimet në autostradën Tiranë-Durrës. ARRSH thotë se sot nga ora...

Mbarojnë punimet, hapet trafiku në autostradën Tiranë-Durrës

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës kanë përfunduar. Ndërhyrjet në këtë segment rrugor kishin shkaktuar për disa ditë me rradhë trafik të rënduar për përdoruesit e...

Vërtetohet akuza e banorëve dhe opozitës: Punimet te “Astiri” ishin pa...

Ndërkohë që banorët e "Astirit" janë futur në ditën e 18 të protestës kundër prishjes së banesave për ndërtimin e një segmenti zgjerimi të...

Bllokohen punimet e TAP – Itali, kantieri nuk nis dot punën,...

Hallka e fundit e gazsjellësit Trans Adriatik duket se do të jetë më problematikja. Në Itali, debati ka marrë përmasa të mëdha, pasi gjysma...

Nyja e Milotit, nisin punimet – Gjiknuri: Investim 1.6 mld lekë,...

1.6 mld lekë do të jetë investimi i qeverisë shqiptare për përfundimin e punimeve në nyjen e Milotit, e cila është konsideruar një pikë...

Përfundojnë punimet, nesër hapet autostrada Tiranë-Durrës

Pas përfundimit të punimëve për asfaltimin e segmentit Tiranë-Durrës, ditën e nesërme kjo rrugë do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët. Lajmin e...

Bizneset ankohen për punimet në autostradën Tiranë-Durrës: Të bëhen natën

Punimet për rehabilitimin e autostradës Tiranë-Durrës po përkthehet në kosto financiare për bizneset që ushtrojnë aktivitet përgjatë rrugës. Ata ngrenë shqetësimin se punimet dhe devijimi...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...

Armand Shkullaku: Organizata e Rilindjes duhet të shkrihet

Nga Armand Shkullaku- Përgjimet mbi organizatën e strukturuar të Rilindjes dhe, mbi të gjitha, reagimi i saj...