E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Punëtori

Etiketim: punëtori

Zbulohet identiteti i punëtorit që humbi jetën në stadiumin “Arena Kombëtare”

Zbardhet identitetit i personit që humbi jetën paraditen e sotme në garazhin e  stadiumit  ‘Arena Kombëtare’. Sipas burimeve personi i cili humbi jetën gjatë...

Denoncimi te Berisha: Punëtori humb jetën në stadiumin “Arena Kombëtare”, Policia...

Një i ri mësohet se ka humbur jetën në garazhin e stadiumit në ndërtim ‘Arena Kombëtare’ por lajmi është fshehur nga policia. Denoncimin e ka...

Bie nga lartësia, vdes punëtori i dublimit të urave në Kukës...

Një punëtor ka humbur jetën në Kukës, pasi ka rënë nga një lartësi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur te ura Perbregut, rreth 6 kilometra nga...

Po punonte për riparimin e çatisë, bie dhe humb jetën punëtori

Një 50 vjeçar, nga qyteti i Fierit humbi jetën mesditën e sotme, pasi ra nga një lartësi ndërsa ishte duke punuar. Ngjarja mësohet se ndodhi...

Kush është personi që i vendosën tritol në Fushë Krujë

Dalin detaje të reja lidhur me shpërthimin e eksplozivit të ndodhur mbrëmjen e kësaj të marte në Fushë Krujë. Në lagjen “Punëtori” u shënua një...

Nuk i japin rrogën, punëtori shkatërron hotelin me ekskavator

Ndërmarrja për të cilën kishte punuar duhet t’i jepte 600 stërlina dhe kjo ka ngjallur zemërimin e këtij shoferi ekskavatori, që për tu hakmarrë...

Aksident i rëndë në punë, punëtori pret dorën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Vlorë, ku një punëtor i naftës ka prerë dorën. Ngjarja ka ndodhur në një prej puseve të...

Plagoset punëtori, pranga inxhinierit, në kërkim kolegia

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Gjirokastër, ku një punonjës ra nga një lartësi, dhe për pasojë u plagos rëndë, është arrestuar...

Aksidentohet punëtori në Gjirokastër, ra nga skela, në gjendje të rëndë...

Një person është aksidentuar ditën e sotme në vendin e punës. Nga të dhënat paraprake mësohet se personi, identiteti i të cilit ende nuk bëhet më...

Dibër, punëtori i HEC bie në greminë, përfundon në spital

Një punëtor i HEC-it në Dibër është rrëzuar në greminë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme rreth orës 10:30 në fshatin Lashkizë, njësia administrative...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...