E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Punetoret

Etiketim: punetoret

Po bën xhiron e botës, ja çfarë bëjnë punëtorët në Peru...

Peruanët kanë pritur 36 vite që kombëtarja e tyre të rikthehet në Kupën e Botës. Sfida e parë e Perusë ishte kundër Danimarkës, ku...

Vidhnin materialet e kompanisë, prangosen punonjësit e TAP

Tre punëtorët të kompanisë së gazsjellësit TAP kanë përfunduar në prangat e policisë, nën akuzën e shpërdorimit të detyrës, pasi kanë tentuar të përvetësojnë...

Burgjet ”plasin” nga punëtorët e hashashit, historitë e….

Katër gra, kunata me njëra-tjetrën, nga fshati Malas në Mallakastër, u arrestuan më 3 mars për prodhim lëndësh narkotike dhe moskallëzim krimi. Gjykata e...

Basha u jep zgjidhjen protestuesve: Ju takojnë paratë e garancisë që...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ka treguar zgjidhjen e problemit të tyre, punëtorëve të By Pass-it Fier e Vlorë, që janë mbledhur...

Punëtorët kërkojnë pagat para Kuvendit, flet protestuesi: Herën tjetër para kryeministrisë

Një protestë është zhvilluar sot para Kuvendit të Shqipërisë, e cila ka nisur sapo është hapur seanca parlamentare. Kanë qënë qindra punëtorë, që kanë ndërtuar bypass-in e Fierit...

S’kanë marrë lekët, punëtorë dhe nënkontraktorë në protestë në Fier

FIER-Në Mbrostar, nënkontraktorët dhe punonjës të “By pass”-it kanë dalë sërish në protestë për detyrimet e papaguara nga firma “Serenisima”. Janë 55 kompani nënkontraktore të...

“Parajsa e punëtorëve”, vendi ku për një orë punë paguhesh 51...

Duke qenë se paraja është “forca e vetme lëvizëse” në botë, secili prej nesh do punonte ose do udhëtojnë drejt atij vendi ku puna...

Artan Hoxha: Ja si shkojnë punonjësit nga Tirana për të punuar...

Gazetari i “News 24”, Artan Hoxha ka treguar në emisionin Oktapod se shumë njerëz nga Tirana nisen për të punuar në parcelat e mbjellura...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...