E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Punetoret

Etiketim: punetoret

Snapchat, punëtorët kanë ndërhyrë tek të dhënat e përdoruesve

Disa punonjës të Snapchat, një aplikacion shumë popullor sidomos për adoleshentët për mesazhet që zhduken pas një farë kohe, kanë marrë, në mënyrë jo...

Nuk ia paguajnë punën, punëtorët shkatërrojnë oborrin

Në Cheshire të Anglisë, dy punëtorë punuan në shtrim të një oborri dhe punë të tjera shtesë, mirëpo pronari nuk ua pagoi punën. Kjo ka...

Nuk ia paguajnë punën, punëtorët shkatërrojnë oborrin

Në Cheshire të Anglisë, dy punëtorë punuan në shtrim të një oborri dhe punë të tjera shtesë, mirëpo pronari nuk ua pagoi punën. Kjo ka...

Zjarri në “Notre-Dame”, punëtorët e pranojnë hapur: Pinim cigare

“Le Bras Freres”, kompania e ndërtimit, e cila po merrej me montimin e skelave rreth katedrales së Notre Dame në Paris, ka pranuar në...

Si të motivojmë punëtorët më kreativë?

Në çdo ekip apo organizatë, disa individë janë gjithmonë më shumë kreativë sesa punëtorët e tjerë, dhe sigurisht idetë janë ato që sjellin inovacionin...

Shqiptarët, më punëtorët në Itali – Zënë vendin e parë mes...

Shqiptarët janë grupimi më i madh i të punësuarve të huaj në Itali dhe këtë e thonë të dhënat. Shqiptarët që punojnë në Itali...

Dibranët dhe korçarët më “punëtorët”, tiranasit dhe vlonjatët më “dembelët”

Teksa papunësia i është kthyer rënies vitet e fundit, në disa qarqe treguesi shfaq diversitet të lartë. Teksa në qytetin e Dibrës dhe Korçës, forca...

Punëtorët gjejnë një qyp me flori në bodrumin e teatrit

Një qyp me flori është gjetur poshtë në bodrumin e Teatrit Cressoni në Como, Itali.  Brenda tij gjendeshin monedhave të vjetra romake.  Ishin punëtorët që po prishnin ish teatrin Cressoni në Como të cilën gjetën qypin me...

Gjermania lehtëson procedurat për vizë për punëtorët e kualifikuar

Të tërhiqen më shumë punonjës të kualifikuar në Gjermani - ky është qëllimi i ligjit në planifikim të migracionit, që është duke e përgatitur...

Po bën xhiron e botës, ja çfarë bëjnë punëtorët në Peru...

Peruanët kanë pritur 36 vite që kombëtarja e tyre të rikthehet në Kupën e Botës. Sfida e parë e Perusë ishte kundër Danimarkës, ku...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...